Ermenek’te hüzünlü Babalar Günü

Ermenek’te buruk bir Babalar Günü yaşanıyor, babasını kazada kaybeden minik Ömer, “Babam acıkmasın diye her gün dua okuyorum. Babam bal yiyor, sonra da acıkmıyor” dedi.

Ermenek’te hüzünlü Babalar Günü

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Ali Haznedar’ın çocukları Semanur, Hanife, Sudenaz ve Sare, anneleri ile mezarını ziyaret ettikleri babalarının “Babalar Günü”nü kutladı.

 

Ali Haznedar’ın 12 yaşındaki kızı Semanur, “Babacım, Babalar Günün kutlu olsun” diyerek, mezara  çiçek bıraktı.

 

Eşinin mezarı başında dua eden Fadime Haznedar, “Kocaman dünyada ufacık bir yuvamız vardı. Mutluyduk ama fırsat düşkünleri yedi bizi” diyerek, tepkisini dile getirdi.

 

“En güzel hediye, suçluların cezalandırılması”

 

Eşinin rüyalarına girdiğini ifade eden Haznedar, şunları kaydetti:

 

“Bugün Babalar Günü. Çocuklarım ilk defa, bu günü babasız geçiriyor. Bizi bir avuç kömür için harcadılar. Eşime en güzel Babalar Günü hediyesi, suçluların cezalandırılması olur.”

 

Ali Haznedar’ın büyük kızı Semanur da Babalar Günü’nü babasız geçirmenin üzüntüsü içinde olduklarını dile getirdi. Semanur, “Bugün babamızın elini öpemedik. Bu bayram elimizden kimse tutmayacak. Suçluların cezalarını çekmelerini ve adaletin yerini bulmasını istiyorum. Devletimizin bizim arkamızda olmalarını istiyorum. Babamızı çok özledik” diye konuştu.

 

Ömer Asaf ve ailesinin de babasız Babalar günü 

 

Kazada yaşamını yitiren Mehmet Özcan’ın, “Babama ‘Galatasaray maçı var’ dersek madenden çıkar” cümlesiyle bilinen Ömer Asaf da “Şehitler ölmez” denilince babasının mezarda ne yiyeceğini düşünüyor.

Fatma (34), çocukları Nazife (14), Hüseyin (13) ile Ömer Asaf Özcan (6), maden kazasında kaybettikleri Mehmet Özcan’ın (35) yokluğuna alışmaya çalışıyor. Ömer Asaf ve kardeşleri, Babalar Günü’nü buruk geçirmenin hüznünü yaşarken, dede Kadir Kızılca, kızına ve torunlarına destek olmaya çalışıyor.  

Damadının ölümünün ardından yaşadıklarını AA muhabiriyle paylaşan Kızılca, kadere inandıklarını ve her şeye rağmen acılara dayandıklarını belirten Kızılca, torunlarını teselli etmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade etti. 

“Anne, babama sarıldım, kucakladım, öptüm”

Torunu Ömer Asaf’ın kabir ziyaretinde babasının mezarına sarılıp, öptüğünü dile getiren Kızılca, “Anne, babama sarıldım, kucakladım, öptüm” sözlerinin kendilerini çok duygulandırdığını vurguladı. 

“Dua okudukça babam bal yiyor”

Ömer Asaf ise mezarına gittiğinde babasını öptüğünü ve sürekli dua ettiğini belirterek,  “Babam acıkmasın diye her gün dua okuyorum. Babam bal yiyor, sonra da acıkmıyor. Karnı tok oluyor”  dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X