Ermenistan’dan Eurovision çalımı

Ermenistan, 6 Mayıs’ta Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’na, 1915 Olayları’nın 100. yıldönümüne atfen ‘Don’t Deny It’ (İnkâr Etme) adlı bir şarkıyla katılacak.

Ermenistan’dan Eurovision çalımı

Yarışmanın eurovision.tv adlı resmi sitesinde yer alan habere göre; Ermenistan 5 kıtadan Ermeni sanatçıların yer alacağı bir projeyle temsil edilecek. ‘İnkâr Etme’ şarkısı, Genealogy (Soyağacı) adlı ekip tarafından seslendirilecek. Barış, birlik ve hoşgörü mesajı yaymak istenen şarkının esin kaynağı, ‘unutma beni çiçeği’ ve Eurovision 2015’in sloganı olan ‘Köprüler Kuruyor’. 

Soyağacı projesinin temel fikrinin ise 1915 Olayları’nın ardından aileleri dünyanın dört bir yanına göç eden yeni kuşak Ermenileri birleştirmek olduğu belirtildi. Koreografide, aynı anda sahnede olacak beş şarkıcının her biri, ‘unutma beni çiçeği’nin bir yaprağını temsil edecek. Ortada ise grubu birleştirecek Ermenistanlı altıncı bir sanatçı yer alacak. Grubun ilk üyesi 16 Şubat’ta açıklanacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X