Esenlerde Baz İstasyonu Eylemi

Esenler Mahallesi sakinleri Anafartalar Spor Salonu ile Olimpik Yüzme Havuzu arasına dikilen baz istasyonunu önünde bir araya gelerek baz istasyonunun kaldırılması için çağrıda bulundu.

Esenlerde Baz İstasyonu Eylemi

Esenler Mahalle sakinleri, baz istasyonu önünde eylem yaptı. Ellerinde dövizlerle baz istasyonu önüne gelen vatandaşlar, mühürlenen istasyonun bölgeden kaldırılmasını istedi. Burada toplananlar adına bir açıklama yapan Esenler Mahalle Meclisi Başkanı İrfan Kütüklü, “Bugün burada baz istasyonlarına karşı itirazımızı yükselterek, sağlıklı yaşam hakkımıza sahip çıkmak için toplanmış bulunmaktayız. İki güzel tesisi kentimize kazandıran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bu kaçak yapıya logosunu kullandırtarak payanda olması mahalle halkımızı üzmüştür. Şu an altında bulunduğumuz baz istasyonunun sol yanında Olimpik yüzme havuzu ile Ali Haydar Önder Lisesi sağ yanında Kapalı Spor Salonu önünde çocuk parkı ile Zübeyde Hanım Ana Okulu ve Ticaret Borsası İlkokulu bulunmaktadır. Tüm bu neden ve gerekçelerle sayın Valimizden, bizlerin sağlıklı yaşam hakkına dokundurtmama görevini yerine getirmesinin talep ediyoruz. Belediyemiz bu kaçak baz istasyonunu mühürlemiştir. Olumlu bir adımdır. Ancak yeterli değildir. Bu ve benzeri konumdaki, kentimizde bulunan baz istasyonlarının kaldırılmasını ve yerleşim alanlarının dışına çıkarılmasını bekliyor ve kent halkı adına istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X