Esenler’de ikinci olay ! Polis erken davrandı

İstanbul’da oturan 20 yaşındaki Tugay A. ile aynı yaştaki sevgilisi İlknur Y., evlenmelerine kan davası nedeniyle ailelerinin izin vermemesi birlikte otobüse binip Adana’ya kaçmak istedi.

Esenler’de ikinci olay ! Polis erken davrandı

İlknur Y.’nin ailesi de kızlarının kaçırıldığını polise bildirdi, ardından yolcu otobüsünü takibe başladı. Ailenin iki sevgilinin peşine düştüğünü öğrenen şoför, Aksaray – Adana karayolunun kent çıkışındaki polis noktasında otobüsü durup yardım istedi. İki sevgili de infaza kurban gitmeden polis tarafından korumaya alındı.

Kars nüfusuna kayıtlı olan Tugay A., iddiaya göre aileler arasında kan davası bulunan yine Karslı olan sevgilisi İlknur Y. ile evlenmek istedi. Ancak aileler izin ermeyince iki sevgili kaçmaya karar verdi. Dün akşam buluşan sevgililer, saat 20.00’de İstanbul Esenler otogarından Adana’daki bir yakınlarının yanına gitmek için otobüsüne binip yola çıktı.

Kızlarının kaçtığını fark eden aile polise başvurdu. Polis, yaptığı araştırmada iki sevgilinin otobüsle Adana’ya gitmek üzere olduğunu saptadı. Polis, otobüsün şoförü Hasan Y’.yi arayıp 19 ve 20 numaralı koltukta oturan yolcuların iki sevgili olduğunu ve kaçtıklarını bildirdi.

AİLE PEŞİNE DÜŞTÜ

Bu sırada aile de, kızlarının sevgilisiyle bulunduğu yolcu otobüsünün firma ismini öğrenip, otobüsü bulmak için peşine düştü. İddiaya göre yol güzergahı boyunca tesis ve otogarlarda firmaya ait otobüslerde kızlarını ve sevgilisini arayan aile,Aksaray-Adana karayolunun 40’ıncı kilometresinde Adana’ya giden aynı firmaya ait yolcu otobüsünü durdurup, iki sevgiliyi aradı.

POLİSTEN YARDIM İSTEDİ

Bu otobüsün şoförü, hemen sevgililer İlknur Y. ve Turgay A.’nın bulunduğu otobüsün şoförü Hasan Y.’yi arayıp, durumu bildirdi. O sırada Aksaray’da bulunan otobüs şoförü, kent çıkışında polis noktasında aracını durdurup durumu anlatarak polisten yardım istedi.

Ailenin sevgilileri öldürme ihtimaline karşı polis İlknur Y. ve Turgay A.’yı otobüsten alıp polis merkezine götürdü, otobüs de yoluna devam etti. Otobüsleri durdurarak arama yapan İlknur Y.’nin aile fertleri de Niğde’de Zengen mevkiinde jandarma tarafından gözaltına alındı.

Böylece, İstanbul Esenler Otogarı’nda 1 şubat günüMardin’den gelen otobüste inen sevgililerin başına gelen olay gibi bir  olayın İlknur Y. ile Turgay A.’nın başına gelmesi önlendi. 1 şubat günü Esenler Otogarı’nda kayınbiraderleri ve yakınlarının bıçaklı saldırısında TIR şoförü 25 yaşındaki Hamdullah Ayaydın ölmüş, birlikte kaçtığı baldızı19 yaşındaki C.İ. de yaralanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X