Eşi plandan haberdarmış

ABD’nin Orlando kentindeki gece kulübündeki katliamı gerçekleştiren Ömer Metin’in eşinin saldırı planından haberdar olduğu ortaya çıktı. Ayrıca failin saldırdığı kulübe sürekli devam ettiği bildirildi.

Eşi plandan haberdarmış

ABD’nin Florida eyaletindeki Orlando kentinde bir gece kulübüne saldıran ve 49 kişiyi katleden Omer Metin’in eşi Nur Selman’ın saldırıdan haberdar olduğu ve kocasını eylemden vazgeçirmek istediği belirtildi. 

 

Selman, sorgusunda bunu itira ettiği ancak bu durumun kadını da  suçlamaya dahil edilmesine neden olabileceği bildirildi. Selman’ın 49 kez cinayete ve 53 kez de cinayet teşebbüsüne yardımcı olmanın yanı sıra saldırıyla ilgili yetkililere ihbarda bulunmamakla suçlanabileceği kaydedildi. 

BİRLİKTE MERMİ ALMIŞLAR

ABD’de yayın yapan Fox televizyonuna bilgi veren bir kaynak, Metin’in saldırı sırasında Selman’ı araması ihtimalinin de göz önünde tutulduğunu ifade etti. 

Selman’ın Metin’le birlikte mermi almaya gittiği ve saldırıdan önce keşif yapmak isteyen eşini kulübe götürdüğü iddiaları ABD medyasına yansımıştı. Diğer yandan çok sayıda görgü tanığı Metin’i daha önce defalarca aynı kulüpte gördüğünü söylemişti. 

SALDIRDIĞI KULÜBÜN MÜŞTERİSİ

Öte yandan saldırganın, saldırıyı düzenlediği kulübe daha önce defalarca gittiği ve eşcinseller için hazırlanan arkadaşlık uygulamalarını kullandığı öğrenildi.Metin’in fotoğraflarının basına yansımasının ardından, çok sayıda eşcinsel erkek, Metin’i, kulüpten ya da eşcinseller için hazırlanan arkadaşlık uygulamalarından tanıdığını söyledi. 

Orlando Sentinel’e konuşan kulübün dört daimi müşterisi Metin’i daha önce gördüğünü, bir kişi de Metin’in üç yıl öncesinden tanıdığını belirtti. 

Kulübün eski güvenlik görevlisi ise Metin’i daha önce kulüpten dışarı attığını belirtti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X