Eski askeri hastanede hasta sayısında artış

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sağlık Bakanlığına devredilen ve ismi İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olarak değiştirilen eski askeri hastanede, günlük hizmet sunulan hasta sayısının yaklaşık 7 kat arttığı bildirildi.

Eski askeri hastanede hasta sayısında artış
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, hastanenin devredilmesinin ardından performansının ciddi derecede arttığını ifade ederek,  “Devraldığımızda hastanede 2018’in sonuna kadar randevular vardı. Bu randevuların yüzde 80’ini 2016’nın sonuna kadar erittik. Günlük hizmet sunulan hasta sayısı, yaklaşık 7 kat arttı. Geçen yıl 1 Eylül-31 Aralık arasındaki 4 aylık dönemde, 27 bin fizik tedavi, 73 bin de rehabilitasyon işlemi yapıldı. Bin 500 civarında hasta yatarak tedavi aldı” diye konuştu.

Aşkın, Bursa’nın, Türkiye’de kaplıca tedavisi hizmeti veren fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanelerinden en önemlisine sahip olduklarına işaret ederek burayı ülkenin en önemli termal terapi merkezi yapmak istediklerini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X