Eski popülerliğini yitirdi! İddialı dizi için kritik dönem

Star TV ekranlarında 2. sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkan Ufak Tefek Cinayetler dizisinde zor bir dönem yaşanıyor. Dizi artık eski popülerliğini yitirdi. Reytinglerde de ciddi kayıplar görülmekte…

Eski popülerliğini yitirdi! İddialı dizi için kritik dönem

Dizinin inandırıcılığına ve izleyiciyi sürükleyiciliğine yönelik sorunlar var…

Dizinin takipçileri artık 1. bölümdeki kadar heyecanlanmıyor.

Ufak Tefek Cinayetler’in bu sezonu tamamlayamama ihtimali bile var.

Milliyet Blog yazarlarından Sibel Doğu, analiz yazısında diziye yönelik sorunları dile getirdi ve önemli saptamalar yaptı:

“Dizinin Oya-Serhan arasındaki hikayesinin nereye varacağını çok merak ediyorum. Aralarındaki ilişkiye dair uzun zamandır bir ilerleme yok, yan yana sahneleri çok az, hatta Serhan’ın sahneleri neredeyse Mert Fırat’ın kadroda olduğunu unutturacak kadar az. Üstüne üstlük, bu iki karakter aralarındaki sorunlara dair konuşmuyor, birbirlerini ve olayları yanlış anlayıp susuyorlar.

Dizide yaşanan son gelişmeler üzerine Oya’nın öldürdüğü karakter tahmini listesine Serhan’ın annesi Betül Hanım’ı da ekleyebiliriz. Betül Hanım, torununa soyadını vermekle yetinmeyip bir de velayet davası açarsa Oya’ya da cinayet işleme yolu açılabilir. Zaten Oya’nın cinayet işleme sebebi bebeği ile ilgili bir durumdan başka bir olay değildir herhalde. Bu bölümde söylediği “Benim bugün buraya geleceğim o akşamdan belli olmuştu” repliği de buna bir işaret olabilir.

Gerçi, bu soyadı davası Betül Hanım’dan çıktığına göre ve bu durum en çok Merve’nin kraliçeliğine zarar vereceğine göre Betül Hanım’ın sonu Merve’nin elinden olabilir gibi bir seçenek de söz konusu.
 

Zaten, dizi yılların hesaplaması sırasında işlenen cinayetten çıkıp iyice seri cinayetlere doğru yol alıyor son bölümlerde. Pelin’in geçmişte yaptığı kaza ve uğruna Oya’ya iftira atıp, intihar bile ettiği Taylan’ı aldattığı yetmiyormuş gibi bir de Arzu’nun kızı Nilay’ın olayı çıktı. Dizinin sonunda Sarmaşık ahalisinin yarısı mezarda diğer yarısı da hapiste olacak galiba.

Giderek dağılan hikaye artık toparlanır gibi görünmüyor ama dizinin saplandığı bu bomboş ilerleyen sıkıcı bölümler çukurundan kurtulup ilk bölümlerdeki heyecanlı havasına dönmesini dilerim. Yoksa düşen reytinglerin de etkisiyle artık uzatmaları oynayan dizi için düdük her an çalıp, maç bitebilir. Bu haliyle dizi bu sezonu bitiremez gibi görünüyor. Keşke; konuyu uzatmak yerine tüm hikayeyi heyecanlı ve dinamik bölümlerle tek sezonda anlatıp diziyi tadında bıraksalardı. Böylece arkasından iyi hatırladığımız bir dizi olarak hatırlardık biz de.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X