1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Eski stat meydanı için Aktaş dokunuşu: Otoparklı çözüm
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Eski stat meydanı için Aktaş dokunuşu: Otoparklı çözüm

A+A-

1.-yazi-icin-ataturk-stadyumu-meydani.jpgYıkılması Bursa’da çok tartışıldı… Bursaspor’un lig şampiyonluğu yaşadığı, kentteki futbolseverlerin anılarının barındığı Atatürk Stadyumu kent için çok farklı değerlere sahip bir yapıydı.

Yeni stadyum yapılıp da yıkıldıktan sonra yerine ne yapılacağını ise bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işaret etti:

“Yeşil bir kent meydanı olsun.”

Hatta…

Nisan ayında referandum için miting yaptığı Atatürk Stadyumu Meydanı’nda konuşmasını bitirirken, o günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olan Recep Altepe’ye seslenip “daha fazla ağaç ve daha fazla yeşil” istedi.

En son…

Kapalı tribünün yıkılması, Bursalı futbolseverleri etkiledi ve hüzne yol açtı.

Atatürk Stadyumu’nun en büyük özelliği, kent içinde kalmasına karşın yürüyerek ulaşılan stat olduğu için yoğunluğu arttırmamasıydı.

Ortaya çıkan yemyeşil alan henüz projesine uygun tamamlanmadı, ama günün değişik saatlerinde çimler üzerinde spor yapanların sayısı hiç de az değil.

İşte…

Artık Atatürk Stadyumu Meydanı olarak andığımız alana ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın biraz daha farklı bakışı var.

Onu da…

Bursa medyasıyla buluşup Acil Eylem Planı’nı açıkladığı toplantıda açıkladı:

“Ben meydanı, yanındaki Atatürk Spor Salonu ve Atatürk Lisesi ile birlikte daha geniş alan olarak düşünüyorum.”

Şunu da ekledi:

“Şehir merkezinin otopark ihtiyacı var. Meydan projesi içinde otopark da yer alacak şekilde bir düzenleme olabilir.”

Sonra da…

Atatürk Stadyumu yerinin daha fazla yeşillendirilip meydan olmasını isteyen ve miting konuşmasıyla konunun takipçisi olduğunu gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düşüncesini açacağını söyledi.

 

Şehir girişleri ve bilbordlara da düzen

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş basın toplantısında yeşil Bursa vurgusuna önem verdi ve bunu sağlamak için çalışacağını söyledi.

Sonra da ilk talimatını açıkladı:

“Şehir girişlerinin yeşil Bursa temasına uygun olarak düzenlenmesi ilk talimatım oldu.”

Şu da önemli:

“Kent kirliliğine yol açan bilbordları da Kent Estetiği Birimi’ne verdik. Artık her isteyen istediği yere bilbord koyamayacak.”

 

Müfit Aydın TBMM Çevre Komisyonu Başkanvekili seçildi

 

3.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-muhammet-mufit-aydin.jpgAK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın’ın bürokratlık yaşamı çevre konularıyla geçti. Bursalılar da onu Çevre Müdürü olarak tanıdılar.

Nitekim…

Uzun yıllar Sakarya ve Bursa illerinde Çevre ve Orman İl Müdürü olarak görev yaptıktan sonra Genel Sekreter Yardımcısı olarak İl Özel İdaresi’ne geçti

Sonra da…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde yine çevre konularından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev aldı. 1 Kasım 2015 seçiminde de AK Parti Bursa Milletvekili olarak Meclis’e gitti.

Geçen süreçte…

Uzmanlığı nedeniyle TBMM Çevre Komisyonu’nda görev üstlenen AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın geçtiğimiz günlerde bir de sorumluluk üstlendi.

Buna göre…

Aynı zamanda AK Parti Genel Merkezi adına Bursa Koordinatörü olan Trabzon Milletvekili Muhammet Balta yapılan görev değişikliğiyle TBMM Çevre Komisyonu Başkanı olurken, Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın da Çevre Komisyonu Başkanvekili oldu.

 

Her şey “girişimci kadınlar” için

 

4.-yazi-icin-nurcan-ozdemir.jpgBir yanda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, diğer yanda BTSO bünyesinde faaliyet yapan TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir çalışıyor.

İkisi de…

Kadın girişimci sayısını arttırıp daha etkili olmalarını sağlamak için uğraş veriyorlar.

Bu amaçla…

Kadın Girişimcilik Kampı düzenlerken kadın girişimcilere özel proje yarışması açtılar. 30 kadın girişimcinin katılacağı kampta oluşacak projeler arasından dereceye girenlere ödül verilecek.

 

İYİ Parti’de Yahya Şimşek’in kızı Özgür Şimşek sürprizi

 

Kuruluş süreci kamuoyunun gözü önünde yaşanan İYİ Parti şimdilerde teşkilatlanma çalışmalarını yürütüyor. O nedenle, İYİ Parti İl Başkanı Yüksel Yılmaz’ın uzunca bir süredir adeta başını kaşıyacak zamanı yok.

Çünkü…

Bir yandan başvurularla oluşan isim havuzu üzerinde çalışıyor, bir yandan önerilenlerle görüşüyor, bir yandan da düşündüğü isimlere davet götürüyor.

İşte…

Böyle bir yoğunlukta, yönetim kurulu belli olmaya başladı.  Daha doğrusu, yönetimin sürprizleri ortaya çıkmaya başladı.

Örneğin…

CHP’de gençlik kollarından yetişip milletvekilliği yapan, hatta Parti Meclisi’ne seçilen Bursa Barosu eski başkanlarından Avukat Yahya Şimşek’in kızı Özgür Şimşek siyasete İYİ Parti Bursa İl Yönetim Kurulu’nda girecek.

Yanı sıra…

ANAP’ın son il başkanı Meliha Bağcığoğulları ve DP eski il başkanlarından Üstün Tunalıgil yönetim davetini kabul etti.

Ayrıca…

Eğitimci Ertan Kayan ile İşadamı Birol Mumcu, ANAP kurucularından ve il başkanlarından rahmetli Ziya Hısımcıl’ın oğlu Haluk Hısımcıl, DYP eski yöneticilerinden Fuat Alagöz’ün oğlu İbrahim Alagöz ile Çocuk Hastanesi eski başhekimlerinden Dr. Yahya Bahadır da yönetimde yer alacaklar.

Yönetimde…

Kazım Haluk Ünaltepe gibi gelecekte adından söz ettirmesi beklenen genç siyasetçiler de var.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.