‘Esnaf kaçakla mücadele ve huzur istiyor’

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2016 yılının ‘kaçakla mücadele yılı’ olmasını temenni ederek, kaçak ürünlere giden kayıplarla 24 uluslararası havaalanı, üç boğaz köprüsü, yeni okullar, hastaneler yapıl

‘Esnaf kaçakla mücadele ve huzur istiyor’

Sadece kaçak sigaradan kayıpların 6 milyar dolar olduğunu belirten Palandöken, bunların içerisine petrol ve diğer ürünler de katıldığı zaman rakamın 11 milyar dolarlara çıktığını vurguladı. ”2015 yılı seçim yılıydı, ümitlerin neredeyse karamsarlığa itildiği bir yıl oldu. Bir sürü kardeşimiz, arkadaşımız, yakınımız, emniyet güçlerimiz terör kurbanı oldular” diyen Palandöken, ülkede artık huzur ve barışın olmasını temenni etti. Palandöken, yaşanan terör olaylarının ülkeye ciddi zarar verdiğini anlattı.

NİFAK TOHUMU SERPİLİYOR

Palandöken, hendekler kazılıp, devletin gücüyle mücadele edilmesinin hem dış güçlerin iştahını kabarttığını hem de ülkeye önemli zararlar verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti: ”Eğer bugün kendi kendimize bu terör sorununu çözemezsek uluslararası arenada Türkiye’nin haklılığını savunması son derece güç oluyor. Onun için bin yıldır bir arada yaşadığımız, hiçbir zaman ayrımcılığın yapılmadığı, herkesin nereden ne şekilde geldiği değil, herkesin kaderinin ortak paydasının kardeşlik olduğu ülkemizde, özellikle son yıllarda nifak tohumu serpilmeye çalışılıyor. Türkiye’nin büyümesinin önündeki engellerin en başında terör sorunu geliyor. Dolayısıyla bu terör sorununun bitmesi için bütün yurttaşlarımızın elinden geleni yapıp, herkes kendi sorumluluk alanında elini taşın altına koyması gerekiyor.”

ÜLKENİN ORTAK ÇİMENTOSU

Herkesin ortak paydasının, ‘tek millet, tek bayrak, tek cumhuriyet’ olmasını temenni eden Palandöken, ”Türkiye’nin en büyük sorunu olan bu kardeş kavgasındaki yabancı güçlerin devreden çıkarılması için ortak mücadele edeceğiz” ifadesini kullandı. Palandöken, esnafın ve zanaatkarın ülkenin çimentosu ve bölünmez bütünlüğü olduğuna vurgu yaparak, ahilik kültürünün 800 yıllık bir çatı olduğunu dile getirdi. Palandöken, ”TESK olarak hedeflerimiz büyük. Esnaf ve sanatkar olarak bizim hedefimiz ülkenin huzur ve güvenidir. Biz üstümüze düşen görevi yapıp, hem terörle hem kaçakla hem sağlıksız ürünle hem ülkedeki bu münafık tohumu ekmek isteyen insanlarla mücadele edip, ülkenin menfaati doğrultusunda hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X