‘Esnaf Kart’ geliyor

Esnaflara yaptığı alışverişlerde kolaylık ve indirim sağlayacak ‘Esnaf Kart’ yakında kullanıma sunulacak.

‘Esnaf Kart’ geliyor
HABERİ PAYLAŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı açıklamada, bir süredir üzerinde çalıştıkları Esnaf Kart uygulamasına ilişkin bilgi verdi. Esnaf Kart projesinde sona yaklaştıklarını ifade eden Palandöken, yakın zamanda piyasaya sürülecek olan kartın talep eden tüm esnaf ve sanatkarlara ücretsiz dağıtılacağını belirtti. Palandöken, kartla başta akaryakıt olmak üzere tüm alanlarda esnaf ve sanatkarlara çok sayıda indirim sağlanacağının altını çizdi. 

Kartın kullanım alanları ve sağlayacağı faydaları da anlatan Palandöken, ”Esnaf ve sanatkarlar hem ticari hem de bireysel araçları için başta akaryakıt, oto lastiği ve benzeri alanlarda, ailesi için yapacağı giyim, konaklama harcamalarında çok sayıda avantaja sahip olacak. Projemizin ikinci ayağı ise esnafın kendi arasında yaptığı alışverişlerde de bu indirimlerden yararlanmasıdır. Ülke genelinde bulunan 2 milyon esnaf, sanatkar ve aileleriyle birlikte 10 milyonu aşkın kişinin bu karttan yararlanması hedeflenmektedir” dedi.

İNDİRİMLİ ELEKTRİK

Esnaf ve sanatkarların bu kartı yalnızca evleri için değil, dükkanlarına yapacakları alışverişte de kullanabileceğini dile getiren Palandöken, ”Bu ay projemizin ilk ayağında esnaf ve sanatkarlar indirimli elektrik kullanmaya başlayacak. 82 liranın üzerinde elektrik faturası ödeyen her esnaf ve sanatkar ister işletmesinde ister evinde isterse anne babasının evinde dilediği elektrik firmasından alacağı indirimli elektriği kullanmaya başlayacak” diye konuştu.

Palandöken, esnaf ve sanatkarların bundan sonra TESK üyesi olmanın avantajını hayatlarının her alanında hissedeceklerini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X