Eurofighter açıklaması: İngilizler, Almanları ikna etmeye çalışıyor

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Türkiye’nin savaş uçağı tedariki için son versiyon toplam 40 Eurofighter uçak demin edileceğini, Bakan Güler ve İngiliz mevkidaşı arasındaki son görüşmede bu konunun ele alındığını açıkladı.

Eurofighter açıklaması: İngilizler, Almanları ikna etmeye çalışıyor

Milli Savunma Bakanlığı’nda basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

MSB kaynakları, toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İngiltere’den talep edilen Eurofighter uçaklarıyla ilgili bir soru üzerine Bakanlık kaynakları, ilk etapta 20, daha sonra da 20 olmak üzere toplam 40 son versiyon Eurofighter temin edilmek istendiğini hatırlattı.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in İngiliz mevkidaşıyla yaptığı son görüşmede bu konunun ele alındığını aktaran kaynaklar, İngilizlerin uçak satışı konusunda Almanların ikna edilmesine yardım edeceklerine ilişkin sözlerini tekrarladıklarını belirtti.

Bakanlık kaynakları, Eurofighter uçaklarının temini konusunun yanı sıra milli muharip uçak KAAN’ın yakında ilk uçuşunu gerçekleştirerek TSK’nin envanterine girmesi için büyük hızla çalışıldığının altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X