Evlilik ve aile okulu Yıldırımlıları bekliyor

Yıldırım Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Evlilik ve Aile Okulu’ çiftlerden ilgi görüyor. Şu an 11. dönem eğitimlerinin katılımcılara ücretsiz olarak verildiği kurslarda bugüne kadar 667 kursiyer eğitim aldı.

Evlilik ve aile okulu Yıldırımlıları bekliyor
HABERİ PAYLAŞ

2015 yılı içinde aktif olarak eğitim veren; Hacivat Mahalle Muhtarlığı, Barış Manço Kültür Merkezi, Erikli Mahalle Konağı, Emirsultan Kültür Merkezi, Piremir Mahalle Muhtarlığı, Davutdede Mahalle Muhtarlığı, Karapınar Mahalle Muhtarlığı ve Arabayatağı Mahalle Muhtarlığı’nda toplam 262 kursiyer eğitim aldı. 

12. Dönem Evlilik ve Aile Okulu kayıtları vatandaşların medeni hali veya yaş aralığına bakılmaksızın, Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılıyor. Evlilik ve Aile Okuluyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar ‘444 16 02′ Yıldırım Çağrı Merkezi’nden yada ‘368 86 74′ numaralı telefondan birime ulaşabilirler.

‘AİLE DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ’

Toplumun temel taşı olan aile birliğini oluştururken sevgi, saygı ve merhametin öğrenildiği aile kültürüne sahip çıkılması gerektiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali; “Toplum ailede kazanılan temellerle güçlü olur. Bireyler aile içerisinde gördükleri sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet ve bir olma duygusu ile toplumu oluşturmada önemli rol oynayacaklardır” dedi. Sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik değişimlerin aile olgusunu zorladığına dikkat çeken Başkan Edebali, “Aile değerlerine önem veren bir Yıldırım oluşturabilmek adına hayata geçirdiğimiz Evlilik ve Aile Okulumuz, toplumsal değerlere önemli katkılar sağlıyor” şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X