Facebook Messenger’a üç yeni sekme

Facebook Messenger kullanıcıları dün Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre hızlı mesajlaşma uygulamasından artık daha çok verim alabilecekler.

Facebook Messenger’a üç yeni sekme
HABERİ PAYLAŞ

Facebook yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Messenger, kullanıcılarına hızlı mesajlaşma da hızlı bir arayüz ile hizmet verecek.

Messenger uygulamasını daha kullanışlı hale getirmeyi planlayan Facebook, sosyal medyada önemli kozlarından biri olan Messenger’da yapacağı yeni güncelleme ile birlikte, tasarım ve işlevsellik konusunda önemli adımlar atacak.

Facebook Messenger öncelikle uygulamanın ana sayfası makyajlanacak. Bunun yanı sıra mesajlaşma uygulamasına yapacağı yenilikler, hem kullanım kolaylığı getiriyor olacak hem de uygulamaya farklı bir hava verecek.

Uygulamanın altına yeni bir görev çubuğu ekleyen Facebook Messenger, böylece kullanıcılarının hızlı Arama, kamera tuşu, kişiler ve anında oyun seçeneklerini anında bulmalarını sağlayacak.

Ayrıca kullanıcıların kendi aralarında daha rahat mesajlaşmasını sağlanabilmesi için, aktif olan arkadaş listesinin özel olarak vurgulanacağı bir sekme de uygulamaya eklenecek.

Facebook’tan yetkili David Marcus yenilikler hakkında, “Messenger’a çok önem veriyoruz önem veriyoruz, uygulamayı tüm kullanıcılarla ve işletmelerle bağlantı kurmak için vazgeçilemez bir iletişim merkezi haline getirmek için yeniden düzenleniyoruz” dedi.

Yeni ana ekran, Mesajlar, Etkin üyeler ve Gruplar için en üstte, üç yeni sekme içeriyor. Bununla birlikte, Snapchat’ın bir klon sürümü olan ‘Facebook Messenger Day’de ön plana çıkarılıyor.

Yakın bir zaman içinde bu sekmelere bir de “Discover” yani keşfet sekmesi de eklenecek, bu sekmeyle kullanıcılar sosyal medyada kaçırdıkları bazı konulardan haberdar olabilecekler.

Facebook, tüm bu değişikliklerin Messenger’ı kullanıcılar için daha basit hale getirmek için tasarlandığını ve bu sayede kullanıcıların daha kolay iletişim kurup konuşmalarının sağlanabileceğini savunuyor.

Güncelleme, bu hafta küresel olarak iOS ve Android platformları için servis edilecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X