Faik Çelik Mudanya Üniversitesi’nde gençlerle tecrübelerini paylaştı

Mudanya Üniversitesinin iş dünyasının başarılı isimlerini öğrencileri ile buluşturacağı ‘Tecrübe Konuşuyor’ etkinliğinin ilk konuğu Beyçelik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Faik Çelik oldu. Çelik, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

Faik Çelik Mudanya Üniversitesi’nde gençlerle tecrübelerini paylaştı

Mudanya Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve moderatörlüğünü Mütevelli Heyeti Üyesi Ali Mollasalih’in yaptığı etkinliğe, Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl, Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Emin Karip, Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. A. Saim Kılavuz, Faik Çelik’in kızı Bahar Çelik Güzeldağ, iş insanları Abdullah Bayrak, Tayfur Coşkunüzer, Aykut Uyanıklar, Mustafa Tezyaparlar, Selim Aykırca, Mustafa Oran, Nagip Vardar, Bayram Vardar, ile öğrenciler katıldı.

BİNGÖL: HAYATIN HOCALARINI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTURACAĞIZ

Programın açılışında konuşan Mudanya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Gıyasettin Bingöl, Tecrübe Konuşuyor programına Faik Çelik ile başlamalarının kendisi için çok önemli olduğunu belirterek, “Faik bey, başarısı, tecrübesi ve mütevaziliği ile benim hayatımda da çok önemli bir isim. Üniversitemizin kuruluşunun her aşamasında bana çok destek oldu. O, iyi bir baba, iyi bir hayırsever, bir gönül adamı. Onun bulunduğu yerlere gelmek hiç kolay değil. Ben de çok çalışarak başardım. Öğrencilerimizi, benim ‘hayatın hocaları’ diye tanımladığım isimlerle buluşturarak onları hayata hazırlayacağız. Asıl ders bu. Davetimizi kabul ettiği için kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bingöl’ün konuşmasının ardından, sahneye gelen Faik Çelik Gıyasettin Bingöl ile eskiye dayanan bir dostlukları olduğunu vurgulayarak eğitim alanında yaptıklarıyla gurur duyduğunu söyledi. Tecrübe Konuşuyor programına ilk konuk olarak davet edilmesinin kendisi için çok değerli olduğunu ifade eden Çelik, Bingöl’e teşekkür etti.

ÇELİK: İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN

Polatlı’da babasının bakkal dükkanında çalışarak iş hayatına başladığını kaydeden Çelik, Bursa’ya taşındıktan sonra çıraklığını yaptığı kalıpçılıkla devam ettiğini söyledi. İlk atölyesini Şükraniye Mahallesi’nde açtığını dile getiren Çelik, “Ben okula devam etmeden çalışmayı tercih ettim. 30 metrekarelik atölyeden buralara kadar geldik. Bunu başarmamın altında ilk olarak cesaretin, hırsın ve çok çalışmanın yattığını söyleyebilirim. Ben işimi ilk kurduğumda sabahlara kadar çalışırdım. Hiç kimseyi kıskanmadım. Verdiğim sözleri tuttum. Kazandıklarımı etrafımla paylaştım. En büyük zenginlik paylaşmak ve ülkene hizmet etmektir. Hep en iyisini yapmayı hedefledim. Ben tecrübelerimi çocuklarıma hep anlattım. Şimdi 3 çocuğum da işlerin başında ve çok başarılı. Artık işleri onlara bıraktım diyebilirim” diye konuştu.

Çelik, gençlere şöyle seslendi: “İşinizi severek yaparsanız kendi geleceğinizi kendiniz belirlersiniz ve başarılı olursunuz. İşinizi zevkle yapın. Arkadaşınızı ve dostunuzu iyi seçin. Dürüst olun. Cesur olun. Çok çalışın. İş hayatınızda üstlerinize saygılı olun. Önce maaşa bakmayın. Yabancı dil öğrenin.”
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Faik Çelik’e konuşmasının ardından Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Emin Karip ile Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. A. Saim Kılavuz tarafından teşekkür plaketi verildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X