Faruk Çelik’ten çarpıcı mesajlar: ‘Sorumluluk alın, gereği yapın’

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinde, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in seçim sonuçlarına yönelik çarpıcı değerlendirmelerini aktardı.

Faruk Çelik’ten çarpıcı mesajlar: ‘Sorumluluk alın, gereği yapın’

Yılmaz, köşesinde şu ifadeleri kullandı:

Lise yıllarından tanırız… Faruk Çelik hep herkesten çok çalıştı. Refah Partisi İl Yönetim Kurulu’ndan başlayıp önce İl Başkanı, sonra milletvekili olarak farkını gösterdi.

2002’de…

AK Parti’nin ilk seçim zaferinde, Genel Merkez’de seçimi o yönetti. Yasaklı olduğu için ilk seçime katılamayan Recep Tayyip Erdoğan’ın önce milletvekili, ardından Başbakan olmasının önünü bulduğu formülle açtı.

AK Parti Grup Başkanvekili olarak çok başarılıydı. Başarısını, bakanlık görevlerinde sürdürdü. En uzun süre Bakanlık yapan isimler arasına girdi.

Şanlıurfa’ya gitti, şimdi Artvin Milletvekili olarak parlamentoda, ama hep Bursa’nın siyasetçisi oldu.

Seçim sonuçlarına ilişkin, iki çarpıcı değerlendirme paylaştı.

İlki yerele uyarıydı:

“Aday olabilmek için birçok yolu mübah görenler, seçimi kaybettikten sonra ‘kişisel sorumluluktan kaçarak’ seçim neticesini ekonomik gerekçelere bağlayabiliyorlar.”

Eleştirisi şu:

“Yereldeki mağlubiyeti sadece genel siyaset ve ekonomik gelişmelere bağlamak, yerelde yapılması gereken özeleştiriden kaçmaktır.”

İkincisinde genele işaret etti:

“Seçim sonuçlarını yalnızca ekonomiye bağlamak, seçilen veya oy artıran adaylarımızın başarısını görmezden gelmektir.”

Dikkat çektiği şu:

“Seçimde alınan sonuç nasıl ki sadece ekonomi kaynaklı değilse, özeleştiri sorumluluğu da sadece adaylarda değil. Aday belirleme süreçleri de sorgulanmalıdır.”

Soruna işaret etti:

“Geçmiş dönemlerde aday belirlemede sorumluluk almış biri olarak, ‘benim adayımdan’ ziyade sonuç alacak aday kriterimizdi. Son dönemlerde ‘Nasılsa Reis kazanıyor, zafere kimseyi ortak etmeyelim’ anlayışı hakim olmaya başladı.”

Çağrısını yukarıya yaptı:

“Biz; olumlu her işin sahibi olarak yukarısını gösterir, olumsuzlukları üstlenirdik. Bugün alınan neticede sorumluluk adresi ‘yukarısı’ diyenler, sorumluluk alın ve gereğini yapın.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X