Fazlası zarar! Meğer vücutta depolanıyormuş…

Kış hastalıklarından korunmanın yollarını Dahiliye Uzmanı Dr. Özlem Kaplan anlattı.

Fazlası zarar! Meğer vücutta depolanıyormuş…

Kış aylarının soğuk ve yağışlı günleri yaklaşırken hastalıklar da artış göstermeye başlıyor. Özellikle gribal enfeksiyonlar, soğuk algınlığı, bronşit ve zatürreye çok dikkat edilmesi gerekiyor. 
 

Bu hastalıklarla mücadele etmek için hastalanmadan gerekli tedbirleri almak önem taşıyor. Dahiliye Uzmanı Dr. Özlem Kaplan, kış hastalıklarından korunmanın yolları hakkında bilgi verdi.

1720920_332f07355bb41dfb7f3f5279ca0f38fd_640x640.jpg

ANTİOKSİDAN VE PROBİYOTİK TÜKETİN 
 

Kış mevsimi hastalıkların en çok artış gösterdiği mevsimdir ve bağışıklık sisteminin güçlü tutulması ve korunması gerekmektedir. Bunun için öncelikle dengeli beslenme, kaliteli uyku, düzenli egzersiz, temiz hava ve stresten uzak bir yaşam ile bağışıklık sistemi kuvvetlendirilebilmektedir.
 

Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için özellikle antioksidan ve probiyotik tüketimi önemlidir. Bu nedenle mevsim geçişlerinde vitamin ve mineral deposu olan sebze ve meyve grubuna özellikle önem vermek, vitamin ve mineralleri doğal ve doğru kaynaklardan almak gerekmektedir. Vitaminlerin fazlasının zarar olduğunu söyleyen Dr. Kaplan, ihtiyaçtan fazla kullanılan A,D,E ve K vitamininin ciddi sonuçlar doğurabildiğini çünkü bu vitaminlerin vücutta depolandığını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X