FBI Başkanı’ndan IŞİD uyarısı

FBI Başkanı Comey, terör örgütü IŞİD’in sosyal medyayı da kullanarak çok sayıda “küçük küresel saldırılar” düzenlemeyi hedeflediğini bildirdi.

FBI Başkanı’ndan IŞİD uyarısı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı James Comey, Amerikan kamuoyunu IŞİD terörü konusunda uyanık olmaya çağırdı.

Comey, New York Polis Teşkilatı’nın (NYPD)  Manhattan’daki merkezinde düzenlenen “Terörle Mücadele” konulu konferansta yaptığı konuşmada, terör tehdidinin artarak devam ettiğini belirtti.

“Bazıları radikalleşiyor” ifadesini kullanan Comey, Amerikan kamuoyundan teröre karşı uyanık olmalarını istedi. 

Teröristlerin ve sempatizanlarının erişilmez şifreli mesajlaşma sistemleri aracılığıyla iletişim kurduklarını kaydeden Comey, “Lütfen o vahşilerin, başarmak istedikleri şeyi gerçekleştirmelerine izin vermeyin” dedi.

Comey,  IŞİD’in büyük saldırılar yerine sosyal medyayı kullanarak dünyanın birçok yerinde “küçük küresel saldırılar” düzenleme hedefinde olduğunu söyledi.

Sosyal medyayı kullanmayan El Kaide’nin büyük terör saldırılarına odaklandığını belirten Comey, IŞİD’in ise büyük saldırılar yerine, sosyal medyayı aktif kullanıp dünyanın birçok yerinde daha fazla “küçük küresel saldırılar” gerçekleştirmeyi hedeflediğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X