FBI Clinton’ın ensesinde!

ABD’nin yeni başkanı olabilmek için Demokrat Parti’den başkan aday adayı olan Clinton’ın dışişleri bakanlığı döneminde elektronik yazışmalar için özel e-posta adresini kullanması başını ağrıtıyor.

FBI Clinton’ın ensesinde!

ABD’nin yeni başkanı olabilmek için Demokrat Parti’den başkan aday adayı olan Hillary Clinton’ın dışişleri bakanlığı döneminde elektronik yazışmalar için özel e-posta adresini kullanması başını ağrıtmaya devam ediyor. 

Clinton’ın yakın çalışma ekibinden Huma Abedin’in konuyla ilgili federal soruşturma kapsamında, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilileri tarafından geçen ay sorgulandığı ortaya çıktı. 

ABD basınındaki haberlere göre, FBI ajanları, Clinton’ın eski özel kalem müdür yardımcısı Abedin’i 5 Nisan’da başkent Washington’da yaklaşık iki saat süren sorguya aldı. Sorgulamaya ilişkin bilgi verilmedi. 

Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton’ın, mahkeme kararı gereği açıklanan binlerce sayfalık yazışmalarının bir kısmında Abedin ile yazıştığı elektronik postalar da bulunuyor. Ancak Clinton’ın ekibinden ya da elektronik posta alışverişi yaptığı kişilerden, Abedin dışında başka birilerinin de FBI tarafından sorgulanıp sorgulanmadığı bilinmiyor. 

CLINTON DA SORGULANABİLİR 

FBI ile ABD Adalet Bakanlığı, Clinton’ın bakanlığı döneminde kişisel adresinden yaptığı yazışmalardaki hassas bilgilerin kötüye kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor. 

Abedin’in sorgulanmasının FBI ajanlarının siyasi bakımdan önem taşıyan soruşturmada sona yaklaştığına işaret olarak yorumlanıyor. 

Soruşturma kapsamında Demokrat Parti’nin başkan adayı olması beklenen Clinton’ın da sorgulanabileceği belirtilmişti. Clinton’ın seçim kampanyası ekibinden yapılan açıklamada, eski bakanın Adalet Bakanlığı’na yardımcı olmak için sorulacak her soruyu yanıtlamaya hazır olduğu ifade edilmişti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X