Felçli sokak köpeği ‘Dost’ 4 aylık tedaviyle yürütüldü

Mersin’de arka bacaklarındaki felç nedeniyle yürüyemeyen çoban köpeği, geçici hayvan bakımevinde 4 aylık fizik tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

Felçli sokak köpeği ‘Dost’ 4 aylık tedaviyle yürütüldü

Mersin’de arka bacaklarındaki felç nedeniyle yürüyemeyen çoban köpeği, geçici hayvan bakımevinde tedavi edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Toroslar ilçesi Arslanköy Mahallesi sakinleri “Dost” adını verdikleri sahipsiz çoban köpeğinin arka bacaklarının felçli olması ve yaşamını güçlükle sürdürmesi üzerine Veterinerlik Hizmetleri Dairesine haber verdi.

Görevlilerce Gözne Geçici Hayvan Bakımevi’ne getirilen çoban köpeği, burada tedavi altına alındı. Dost, her gün kendisine yapılan fizik tedavi ve masaj uygulamasıyla 4 ayda yürümeyi başardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gözne Geçici Hayvan Bakımevi Veteriner Hekimi Mehmet Cücük, köpeğe bakımevine geldiği günden itibaren uygulanan tedavinin başarılı olduğunu belirtti.

Dost’a gösterilen yoğun ilgi ve sevginin tedavide en önemli etken olduğunu ifade eden Cücük, şunları kaydetti:

“Bir mucizeye tanık olduk. Dost, bakımevimize geldiğinde perişan haldeydi. Yürüyemiyordu ve çok zayıftı. Hiç bakım görmemişti. İlk 15 gün hayvanı serumla besledik. Daha sonra fizik tedaviye başladık. Kalça kısımlarına, bacaklarına her gün masaj yaptık. Yürüyüş egzersizleri düzenledik, böylece sağlığına kavuştu. Dost, malak ve kangal karışımı özel bir çoban köpeği. Şimdi gayet sağlıklı, oyun arkadaşlarıyla anlaşıyor. Dost, veteriner hekimden bakıcısına kadar kocaman bir ekibin sevgisiyle cesaretini toplayarak yürümeyi başardı.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X