Fesleğen Pati Ailesi yüzleri güldürüyor…

Bursa Fesleğen Pati Sokak Hayvanlarını Ve Çevreyi Koruma Derneği olarak 6 aydır faaliyet göstermekte ve çeşitli çalışmalar yürütmekte. Dernek başkanı Furkan Cinoğlu’nun önderliğinde çoğunluğu gençlerden oluşan bu topluluk içerisinde bulunduğu pandemi sürecinde, herkesin vaktinin büyük bir çoğunluğunu evlerde geçirmesi ve insanların her konuda daha bilinçli bireyler olması adına birçok proje yürütmekte ve yeni projeler tasarlamaya devam ediyor…

Fesleğen Pati Ailesi yüzleri güldürüyor…

Fesleğen Pati Ailesi’nden açıklama; 

Sokaklarda yaşamak için mücadele eden hayvan dostlarımıza üyelerimizin desteği ile beslenme ve barınma gibi temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra , aldığımız ihbarlar üzerine veya mama dağıtımı sırasında karşılaşılan bakıma muhtaç hayvanların veteriner masraflarını karşılayarak ,birçok canlının daha iyi koşullarda yaşamalarını sağlamaya çalışmaktayız . Önceliğimiz sokakta yaşayan tüm dostlarımızın yaşam şartlarını tam anlamıyla iyileştirebilmek,sağlıklı bir ortamda barınmalarını sağlayabilmektir.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramında, Fesleğen Pati Ailesi olarak yardımsever vatandaşlarımız ile iletişim sağlayarak,desteğe ihtiyacı olan aileleri tespit ettik.Tespit ettiğimiz ailelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda erzak kolisi yardımı ve bu ailelerin çocuklarına, bayramda yüzlerini güldürebilmek adına, üyelerimizin desteği ile ayakkabı hediye ettik.

Bu Kurban Bayramı’nda da çocukların yüzlerinde tebessümü sağlayabilmek amacıyla Köy Okulları Yardım Platformundan aldığımız bilgiler ışığında çeşitli bölgelerde okuyan miniklerimize bayramlıklarını biz armağan ettik.

Bunun yanı sıra Fesleğen Doğa adı altında çevremizi temiz tutmak adına, geçmiş kirlilikleri bir nebze de olsa telafi etmek için faaliyetlerimiz sürdürülmekte. Gönüllü olarak bizlere destek sağlamak isteyen ekip arkadaşlarımızla birlikte yeşilliklerin içinde tertemiz kalmayı hak eden doğamızı temiz tutabilmek amacıyla çöp toplama projelerimiz her hafta düzenli olarak devam etmekte.

Fesleğen Doğa ekibi olarak toplumumuzun yaralarına bir nebze de olsa merhem olabilmek adına Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi ile birlikte bir yardım kampanyası düzenleyerek Manavgat’da başlayan orman yangınlarından zarar gören bölge halkına , topladığımız bağışlar ile yardım paketleri gönderdik. Yardım paketlerimizi hazırlarken , sosyal medya üzerinden yangın yerlerinde bulunan vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarını baz alarak ( kuru gıda, ıslak mendil , peçete , dezenfektan , bebek bezi , bebek maması , ilaç ve süt ) yardım kolilerimizi hazırladık ve yola çıkartıp gereken bölgelere ulaştırılmasını sağladık .

Yangında yaşama tutanan , tutunmaya çalışan yardıma muhtaç olan hayvan dostlarımıza elimizden gelen tüm desteği sağlayabilmek adına veteriner hekimlerle iletişim halinde olup ihtiyaç halinde gerekebilecek tüm ilaçları göz önünde bulundurarak bu ilaçların gönderimini sağlayıp , mama desteğinde bulunduk .

Manavgat’a yaptığımız desteklerle sınırlı kalmak istemediğimiz için Türkiye’nin diğer bölgelerinde çıkan yangınlarla ilgili de yardım çalışmalarımızı başlattık. Topladığımız , toplayacağımız bağışlarla ihtiyaç listeleri doğrultusunda yardım paketlerimizi hazırlayıp yangınlarda hasar görmüş tüm şehirlerimize ulaşımını sağlayacağız. Bugünlerin acısının dinmeyeceğini ancak hafifletmek için bir çaba göstermek gerektiğini öne sürerek ‘Mesafeler uzak olsa da gönüller bir . ‘ sloganımızla yardımlarımızı toplamaya devam etmekteyiz.

Sürdürmeye devam ettiğimiz ve hayata geçirmeyi planladığımız bu ve bunlar gibi çeşitli projelerimiz bulunmakta. Fesleğen Pati Derneği olarak yardıma ihtiyaç duyan her canlı ile yardımsever bireyler arasında bir köprü olmayı kendimize amaç edinmiş bulunmaktayız. Sizlerin de hem maddi hem manevi desteği ile yaşadığımız dünyayı daha da güzelleştireceğimize gönülden inanıyoruz.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X