Festival alanı yenileniyor

Osmangazi Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen Ovaakça Siyah İncir Festivali’nin gerçekleştirildiği alan, yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının ardından yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

Festival alanı yenileniyor

10 Eylül’de gerçekleştirilecek festival öncesi alanda yürütülen düzenleme çalışmalarını inceleyerek bilgi alan Başkan Mustafa Dündar, ata sporumuz yağlı güreş müsabakaları ve her yıl farklı bir sanatçının yer aldığı konserlerle renklenen festivalin gerçekleştirildiği alanın hem misafirler, hem de organizasyona katılanlar için daha kullanışlı bir hale getirildiğini söyledi. 

Aynı zamanda mesire yeri olarak kullanılan festival alanının, doğal yapısı bozulmayacak şekilde düzenlendiğini, bu sayede çok daha kullanışlı hale geleceğini söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Burası, çam ağaçlarının arasında çok güzel, tarihi bir yer. Bizler, aynı zamanda güreş sahası da olan bu alanı yeniden düzenleyerek, daha kullanışlı bir hale getiriyoruz. Yapılan düzenleme ile yeni bir tribün kuruluyor, çevre düzenlemesi yapılıyor. Böylece katılımcıların etkinlikleri daha rahat takip edeceği bir yer haline geliyor. Yapılan düzenlemede özellikle beton kullanmamaya özen gösteriyoruz. Doğaya zarar vermeyen ‘Geogrid’ duvar dediğimiz, beton kullanılmadan toprak ve taş dolguyla yapılan sistemi burada uyguluyoruz. Mesire alanı olarak da kullanılan bu alanın doğal güzelliğini, dokusunu bozmadan yenileyerek, festivale hazır hale getiriyoruz. Ovaakça ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X