‘FETÖ ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz’

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, terör örgütü FETÖ’nün elinden alınarak önce kayyum atanan, ardından da Bursa Teknik Üniversitesi’ne devredilen yerleşkeyi gezdi.

‘FETÖ ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz’
HABERİ PAYLAŞ

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir tarafından karşılanan Başkan Edebali, FETÖ elemanlarının himmet karargahı olarak kullandığı ve 7 yıldızlı otel konforu taşıyan gizli odalar ile öğrencilerin 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylar ile ilgili hazırladıkları fotoğraf sergisini de gezdi.

 

TEHDİTLER BİZİ YILDIRMADI

Göreve geldikleri günden itibaren bu terör örgütünün Yıldırım’daki faaliyetlerini mercek altına alarak, hukuki zemin çerçevesinde etkin bir mücadele başlattıklarını vurgulayan Edebali, “Yasalara aykırı olarak yapılan bölümleri mühürleyerek, 1.6 milyon lira ceza kestik. Dışarıdan eğitim kurumu gibi görünüp, içeride ise pırıl pırıl gençlerimizi zehirlemeye çalışan bu nifak yuvasına karşı etkin bir mücadele yürüttük. Milletin imkanlarıyla yapılan 2014’te mühürlediğimiz üniversite, FETÖ/PDY’den alınarak milletin evlatlarına hizmet eder hale geldi” dedi.

Terör örgütüne karşı aldıkları önlemlerin bazı şer odaklarını harekete geçtiğini de hatırlatan Başkan Edebali, “Ancak onların planlı şekilde yürüttükleri tehditlere ve şantajlara boyun eğmedik. Kararlılıkla ve korkusuzca bu yapılanmanın üstüne gitmeye devam ettik. Binlerce vatandaşımız, kararımızdan dolayı bize teşekkür etti ve tebriklerini iletti. Dün olduğu gibi bu gün de, yarın da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim için önemli olan onların tehditleri değil, milletimizin tebrikleri” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X