<

FETÖ’cüler Mısır’da alem yaparken görüntülendi

Konya’da yılda 700 milyon lira himmet adı altında haraç toplayan FETÖ’nün mütevelli heyetindeki Ali Akın, Soner Cesur ve İbrahim Karadayı, Mısır’da Nil Nehri’nde teknede eğlenirken görüntülendi.

FETÖ’cüler Mısır’da alem yaparken görüntülendi
HABERİ PAYLAŞ

Konya’da işadamı Nusret Argun’un şikayetiyle 2014 yılında başlatılan FETÖ kumpası soruşturmasında, Konya Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesinin Selçuk Üniversitesi eski Rektörü Süleyman Okudan ile birlikte 249 kişiye kurdukları kumpas ortaya çıkarılmış, eski Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ve eski KOM Müdürü AnadoluAtayün ile birlikte gözaltı kararı verilen işadamları Ali Akın, Soner Cesur ve İbrahim Karadayı’nın 17-25 Aralık kumpaslarının ardından yurtdışına kaçtığı belirlenmişti.

Örgütün para abisi avukat Memduh Oğuz’un bilgisayarından çıkan verilerde, Konya’daki işadamlarını tek tek zimmetlerine alarak onlardan himmet adı altında haraç topladıkları belirlenen işadamları Ali Akın, Soner Cesur ve İbrahim Karadayı’nın teknede çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

300 bin lira ödüllü gri terörist listesinde aranan ve Romanya’da kurdukları şirketi işleten İbrahim Karadayı ile Soner Cesur’un Mısır’da yaşayan Ali Akın’ın yanına gittikleri, örgüt üyeleriyle birlikte başkent Kahire’de Nil Nehri üzerinde kiraladıkları özel tekne ile tur yaptıkları görülüyor.

Görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ediyorlar

Görüntüyü çeken kişinin Soner Cesur olduğu, çalan türküye eşlik eden kişinin ise İbrahim Karadayı olduğu belirtildi. Teknedeki diğer örgüt üyeleri ise şarkı sözlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a uyarlayarak hakaret ediyor. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaları süren ve Türk vatandaşlığından çıkarılan 3 firari işadamından eski AKTİSAD Konya Şube Başkanı Ali Akın’ın Maliye Bakanlığı Müfettişlerinin hazırladığı 115 sayfalık rapora göre 2008 ile 2013 yılları arasında kaynağı belirsiz 572 bin lirayı örgüt kurumlarına aktardığı, himmet vermeyen işadamlarına kurulan kumpas soruşturmalarında da aktif rol aldığı belirtildi.

Kapatılan örgütün Sabah Dershanelerine Genel Müdürlük yapan Soner Cesur’un işadamlarından her yıl topladığı 2 milyonu FETÖ’ye aktardığı, İbrahim Karadayı’nın ise Bank Asya hesabına “yardım” adı altında işadamlarından 3 milyon aldığı belirtilmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X