‘FETÖ’nün ayakta alkışladığı yürüyüşü yapmak gaflettir’

Başbakan Yıldırım, “15 Temmuz katili eli kanlı FETÖ’nün ayakta alkışladığı bir yürüyüşü yapmak adalet değil, olsa olsa gaflettir.” dedi.

‘FETÖ’nün ayakta alkışladığı yürüyüşü yapmak gaflettir’

Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan’daki bayramlaşma programının ardından, baba ocağı Kayı köyüne geldi.

Yıldırım, burada fotoğrafının bulunduğu, “Kayı beyi, otağına hoş geldin”, “Hava bozuksa Yıldırım çakar, güneşli yarınlar Reisle yaşar”, “Yolların kuralı bir de alemin kralı olur.” pankartları ile karşılandı.

Başbakan Yıldırım, daha sonra köy meydanında ailesi tarafından verilen 8. Geleneksel Aile İftarı’nda köylüleri ve komşularıyla iftar yaptı.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, baba ocağının kokusunu ciğerlerine çekerek, hemşehrileriyle iftar açmak için köyüne geldiğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, Kayı Köyü’ne gelirken, yolda kazaya rastladıklarını, bir otomobilin tırın altına girdiğini, maalesef 5 vatandaşın yaşamını yitirdiğini aktardı.

Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Yıldırım, “Herhalde uyudu. Bayram telaşı olabilir, acelemiz olabilir ama unutmayalım yolların kralı yok, kuralı var. Siz siz olun, kurallara uyun, sevdiklerinize sağ salim kavuşun. Seyahat eden vatandaşlarıma bir çağrı yapıyorum. Acele gitmek ile normal gitmek arasında 5 dakika fark eder ama bir hayat kadar da büyük fark vardır. Yollarda, dinlenerek gidin, uykusuz yola çıkmayın, hız sınırlarına uyun. Gerekli emniyet tedbirlerini alın. Sevdiklerinize sağ salim ulaşırsanız bu bayram, bayram tadında olur.” ifadelerini kullandı.

“Yollara millet için çıkıyoruz”

Birileri terörle, ayak oyunlarıyla kaos çığırtkanlıkları vakit geçirirken, meşgul olurken, milletin gücüyle emin adımlarla geleceğe yürüdüklerini anlatan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz yollara millet için çıkıyoruz, yollarda yürüyoruz ama milletin hizmetini görmek için yürüyoruz. Bizim adımlarımız, hak yolda hak bir dava içindir. O dava da bizzat millete hizmet davasıdır. O dava şehitlere, onların hatıralarına sahip çıkma davasıdır. 15 Temmuz katili eli kanlı FETÖ’nün ayakta alkışladığı bir yürüyüşü yapmak adalet değil, olsa olsa gaflettir. Bu millet karar verdikten sonra onu hiçbir güç durduramaz. Bunu 15 Temmuz’da gördük. Onun için milletimize, sizlere güveniyoruz.” 

Yıldırım kaza mahallinde incelemede bulundu

Başbakan Yıldırım, karayolu ile Kayı köyüne giderken, Erzincan-Sivas karayolu Sakaltutan mevkisinde meydan gelen, 5 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasını görünce aracını durdurdu.

Kazaya, Yıldırım’ın talimatı üzerine, ilk müdahaleyi Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü yetkilileri yaptı. Başbakan Yıldırım, kazaya ilişkin konvoyundaki Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Erzincan Emniyet Müdürü Bülent Şensoy’dan bilgi aldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X