Fiat Chrysler 410 bin aracı geri çağıracak

Otomobil üreticisi Fiat Chrysler, cuma günü dünya çapında 410 bin aracını çekiş gücünde kayba neden olabilecek bir kusur nedeniyle geri çağıracağını açıkladı. Şirket az sayıda araçta gözlenen elektronik bir problemi çözmek için yazılımını güncelleyip kabl

Fiat Chrysler 410 bin aracı geri çağıracak

Geri çağrılan araçlar arasında 2015 model Chrysler 200 sedan araç, Ram ProMaster City adlı hafif ticari araçlar, Jeep Renegade ve Cherokee jipler ve bazı 2014 model Cherokee jipler bulunuyor. Geri çağrılan araçların sayısı ABD’de yaklaşık 323 bin, Kanada’da 35 bin 500 adet iken diğer yerlerde de 51 bin civarında. Araçlardaki kusur kaynaklı herhangi bir yaralanma veya çarpışma şikayeti almadığını ifade eden Fiat Chrysler, geri çağrılan araçların tamirinin ne zaman başlayacağına dair bir açıklama yapmadı. Şirket, araç sahipleri çekiş gücünde kayıp sıkıntısı yaşarlarsa, sorunun aracı durdurup motorun tekrar çalıştırılmasıyla geçici olarak çözülebileceğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X