Fırsat vermeyin

Polis, yaklaşan yılbaşı öncesi sahtecilere karşı dikkatli olunmasını istedi. Piyasada sahte içki ve sahte para kaynıyor olabilir.

Fırsat vermeyin

OKTAY KAYALAR

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, halk sağlığını hiçe sayanlar ile kalpazanlara karşı savaşa hazırlanıyor. Kalpazanların yılbaşı öncesi çarşı pazardaki  hareketliliği fırsat bilerek piyasaya sahte para sürebileceğini göz önünde bulunduran polis, hem vatandaşı hem esnafı uyardı.

Yetkililer, ‘Sahteciler, kalabalık olan yerleri seçip ellerindeki sahte paraları yaşanan kargaşayla piyasaya sürüyor. Esnaf her ne olursa olsun ellerine geçen banknotları mutlaka kontrol etsin. Şüpheli durumlarda polisi arasınlar’ diye konuştu.  

KÖR EDİP ÖLDÜRÜYOR

Polis, insan hayatını hiçe sayanlarla da tıpkı uyuşturucu da olduğu gibi sonu ölümlere varan sahte içkiyle de kıyasıya mücadele ediyor. Sahte içkiler ise genellikle yılbaşı öncesi raflara konuluyor.  İçkinin sahte veya kaçak olduğunun kokusundan, renginden ya da tadından anlaşılamayacağını kaydeden yetkililer, alkol şişelerindeki etiket bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi gerektiğini söylüyor.

Uzmanlar, ‘Yılbaşında eğlence mekanları konusunda seçici davranılmalı. İçki şişelerinin üzerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kayıt numarası ile TAPDK bandrolü olup olmamasına dikkat edilmeli. İçki mekanlarda orijinal ambalajında istenmeli ve tüketilirken de göz önünde açılması istenmelidir’ şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X