Flaş açıklama! ‘Umarız bugünlerde sık sık güneşe çıkıyorlar’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaz mevsiminde 18 yaş üstü aşılama süreciyle ilgili öne sürülen iddialara ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Flaş açıklama! ‘Umarız bugünlerde sık sık güneşe çıkıyorlar’

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yaz döneminde 18 yaş üstü herkes aşılanabilir dediğimizde, yaz bitiminde nasıl olsa yüzü kızarmayacak diyenler, umarız bugünlerde sık sık güneşe çıkıyorlar.”

18 YAŞ ÜSTÜ AŞILANMAYA BAŞLADI

Geçtiğimiz Bilim Kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında Bakan Koca, aşılama kapsamına 18 yaşından gün almış herkesin dahil olacağını duyurmuştu. Böylelikle bugün itibarıyla 18 yaş ve üzeri vatandaşlar birinci doz aşılarını olmaya başladı.

Bakan Kocadan aşı iddialarına cevap: Umarız bugünlerde sık sık güneşe çıkıyorlar

20 yaşındaki Alper Polat aşı olurken hiç acı hissetmediğini ve herhangi bir sıkıntı yaşamadığını söyleyerek, “Aşılamalar bir an önce olsun ki üniversiteler açılsın. Uzaktan eğitim bizi çok zorladı. Bence herkesin aşılanması şart. Başka türlü Kovid-19’un geçmesini sağlayamayız. Üniversitelerin açılması için, eğitimin daha iyi olabilmesi için aşılanmak şart.” dedi.

“ÇOK GÜZEL GÜNLERİN YAKIN OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne aşıya gelen 23 yaşındaki Dicle Yaliç, “Son ana kadar bekliyordum. Şu anda kendimi çok mutlu hissediyorum. Bu hakka sahip olduğumuz için gerçekten çok güzel günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Planlarım için en büyük engel aşıydı. Şu anda engeller kalktı. Yurtdışı için aşı pasaportu gerekiyordu. Ben bir haftadır sosyal medyadan ‘aşı oldum’ diye paylaşanları görüp ben neden olamıyorum diyordum. Her yaşa aşı yapılacak dediler. Ben taksideydim, randevu alır almaz gözlerim doldu, ağlamaya başladım” dedi.

Sarper Gökuç ise aşıyla ilgili bir korkusu olmadığını belirterek, “Korkarak gelmedim; ama zaten hiçbir şey hissedilmiyor. İnsanların korkmasına gerek yok. Bu beladan kurtulmak için de herkesin aşı olması gerekiyor. Kabalık bir ortamda yaşadığımız için yoğunlaşmalar çok fazla oluyor ve bir araya gelmeler de sık sık görülüyor. O yüzden hepimiz aşı olup inşallah bu beladan hep beraber kurtulacağız” diye konuştu.

Koca ayrıca yaşı 18’in altında olup kronik rahatsızlığı, ek rahatsızlığı olanların da 1 hafta 10 gün içinde aşılanabileceğini bildirmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X