Fotoğraf ve resim sanatı aynı karede

Bursa’da, Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi, farklı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraf ve resim sanatı aynı karede

Fotoğraf ve resim sanatını aynı karede buluşturan illüstratör Tülay Palaz, Konak Kültürevi’nde “Defter – Gezen İllüstrasyonlar” sergisini açtı. Serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Rahşan Duygu Tursun’un yanı sıra sanatçının yakınları ve sanatseverler katıldı.

7 ülkeden 35 eserin yer aldığı sergide konuşan Tülay Palaz, bu serüvenin arkadaşıyla birlikte gittiği tatilde başladığını anlatarak, “Bu serüven 3 yıl önce Bozcaada’da başladı. Çok yakın bir arkadaşımla gittiğim tatilde, Rum mahallesinde birkaç tane tasvir yapmak istedim ve fotoğrafladım. Bu şekilde başladım ve bu bir seriye dönüştü. Gittiğim her yerde çizmeye başladım, çizdikçe de paylaşmaya devam ettim ve seriye dönüşerek internette fenomen haline geldi. Yunanistan’da, İngiltere’de, Fransa’da, Çin’de, Arap Emirlikleri’nde bloglarda yayınlanmaya başladı” dedi.

Palaz, “İnsan işini çok sevdiği zaman her yerde istediği bir şeyler ortaya çıkarabiliyor. Bunu göstermek için başlamıştım. Çizimleri yapmak bazen yarım, bazen iki-iki buçuk saati bulabiliyor. Kendimi bildim bileli çiziyorum, belki benim için biraz nefes almak gibi bir şey. Hayatta en çok sevdiğim iki şey var, biri çizmek, diğeri ise yolculuk. Bir yere gittiğimde bir şeyler çizmeden dönersem eksik kalıyorum” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X