Füze savunma sistemine Bursa talip

Vali Münir Karaloğlu, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in kendisine maketini hediye ettiği füze savunma sisteminin tamamını Bursa’da üretmeye talip olduklarını söyledi.

Füze savunma sistemine Bursa talip
HABERİ PAYLAŞ

Müsteşarı Demir, Vali Karaloğlu’nu makamında ziyaret ederek, Bursa sanayisinin, savunma sanayi sektöründe alabileceği roller hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Karaloğlu, “Bursa’nın her alanda olduğu gibi savunma sanayi teknolojisinde de payının olacak olması, Bursa’da yaşayan her vatandaşı ziyadesiyle memnun eder. ‘Ulu Şehrin’ elinin değdiği bütün sektörler başarıya ulaşmıştır. Zaten başarısıyla bizleri gururlandıran savunma sanayimizde bu girişimi ile çok daha fazla ivme kazanacağından eminim. Sayın Müsteşarımızın maketini hediye ettiği füze savunma sisteminin tamamını Bursa’da üretmeye talibiz” diye konuştu.

POTANSİYELİNİ BİLİYORUM

Savunma Sanayi Müsteşarı Demir de, milli olarak tasarlanan ve üretimi yapılan uçak, helikopter, füze ve kara araçları alt parça ve sistemlerinin milli imkanlarla üretimi için Bursa’da önemli ve yeterli alt yapının olduğunu vurguladı. Uludağ Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştığından dolayı, Bursa’nın her alanda var olan potansiyelini bildiğini dile getiren Demir, ”Bugünkü ziyaretimle, milli olarak ürettiğimiz savunma sanayi araçlarına bu potansiyelden ne gibi yararlandırabiliriz. Onun çalışmasını yapmak için Sayın Valimle istişare yapmak istedik” ifadelerini kullandı. Ziyaret sonunda ‘Valilik Şeref Defterini’ imzalayan Savunma Sanayi Müsteşarı Demir, Vali Karaloğlu’na yerli üretim füze sanayi sistemlerinin maketini hediye etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X