Gagavuzya’ya dostluk köprüsü

Kardeş kentlerle ilişkilerini her alanda geliştirmek isteyen Mustafakemalpaşa Belediyesi, Moldova’ya bağlı Gagavuzya’nın Kıpçak Belediyesi ile dostluk köprülerini güçlendiriyor. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Gagavuzya Cumhuriyeti’nin Kıpçak Belediyesi’n

Gagavuzya’ya dostluk köprüsü

Kardeş şehir Kıpçak’ın Belediye Başkanı Valerii Kolioglu tarafından karşılanan Başkan Kurtulan, kentin tarihi ve kültürel yerlerini gezerek yetkililerden bilgiler aldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kıpçaklı öğretmenlerle birlikte kutlayan Başkan Kurtulan, Komrat Üniversitesi ziyaretinin ardından Kıpçak Belediyesi yöneticileriyle toplantıya katıldı. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, “Ülkeler arasında kurulan gönül köprüleri sınırları ortadan kaldırıyor, bizleri birbirimize daha çok yaklaştırıyor. Türk dünyasındaki yerel yönetimlerle Türkiye’deki yerel yönetimler arasında daha etkin iş birlikleri kurulması yönünde atılacak her adıma her platformda destek vermeye hazırız” dedi.

Kıpçak Belediye Başkanı Valerii Kolioglu ise Türkiye ile her alanda işbirliğini önemsediklerini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X