Garanti’de görev değişimi

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, 19 Eylül 2017 tarihi itibariyle buradaki görevini Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Sözen’e devretti.

Garanti’de görev değişimi

Ferit Şahenk konuyla ilgili açıklamasında, ”Türk ekonomisinin baş aktörlerinden, bankacılık sektöründe bir dünya markası olmuş Garanti Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak taşıdığım bayrağı, değerli çalışma arkadaşım Süleyman Sözen’e devretmiş bulunuyorum” dedi. Doğuş Grubu olarak, BBVA ile 2010 yılında başlayan güçlü ortaklıkları sonucunda çok başarılı işler gerçekleştirdiklerini belirten Şahenk şunları kaydetti: ”Bu ortaklık neticesinde son dönemde ülkemizdeki en büyük ve doğrudan yabancı sermaye yatırımına vesile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Doğuş Grubu, her geçen gün artarak devam eden yatırım ve projeleri ile Türkiye’ye değer katma misyonunu sürdürürken ben de Grubumuz bünyesindeki çalışmalarıma yoğunlaşabilmek adına, gönülden bağlı olduğum Garanti Bankası’ndaki bu görev devrini gerekli gördüm. Onursal Başkan olarak banka yönetimine destek olmaya devam edeceğim.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X