Garlara da termal kamera takılıyor

Türkiye’de yeni tip koronavirüse bağlı vaka sayılarının hızla artmasının ardından ülke genelinde tedbir çalışmaları devam ediyor.

Garlara da termal kamera takılıyor
HABERİ PAYLAŞ

Tedbirler kapsamında TCDD Genel Müdürlüğü, koronavirüs salgınına karşı tren garlarına termal kamera takılmasına karar verdi. Termal kamera sistemi öncelikle yoğunluğun fazla olduğu gar ve istasyonlara kurulacak.

İlk olarak Ankara’daki tren garına kurulacak. Geçen yıl 2 milyona yakın yolcunun kullandığı Ankara YHT Garı’na monte edilen termal kamerayla buraya giriş çıkış yapan tüm vatandaşların vücut ısıları ölçülecek. Ölçüm sonucu ateşi kritik seviyede olan vatandaşlar maske verilerek sağlık ekiplerine yönlendirilecek. Bunun yanı sıra Marmaray’da Söğütlüçeşme, Yenikapı, Üsküdar, Bakırköy istasyonları ile konvansiyonel yolculara hizmet veren Kapıkule, Ankara, Basmane, Eryaman, Konya ve Eskişehir garlarına kamera takılması çalışmalarına devam ediliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında havalimanı ve gümrüklere de termal kamera sistemi kurulmuştu. Giriş yapan yolcular vücut ısıları takip edilerek, anormal seviyede olanlar sağlık ekiplerine yönlendiriliyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X