Gaz hattına fiber kablo

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) için açılan hendeğe, Gürcistan sınırdan başlayıp Yunanistan sınırında son bularak Türkiye’yi bir uçtan bir uca katedecek yaklaşık bin 800 kilometrelik fiber optik kablo döşenecek.

Gaz hattına fiber kablo

Azerbaycan’daki Şah Deniz-2 Sahası’ndan çıkarılacak doğal gazı Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak TANAP, haberleşme altyapısı olarak da kullanılacak. 

SOCAR Turkey Fiber Optik AŞ’nin boru hattı için açtığı hendeğe döşenecek fiber ağ, Türkiye’nin doğusunda Gürcistan sınırından başlayarak Türkiye’nin batısında Yunanistan sınırında son bulacak ve yaklaşık bin 800 kilometre uzunluğunda olacak. Bu stratejik hat üzerinden sunulabilecek altyapı ve hizmetler ile bölgede ve dünyada faaliyet gösteren operatörler ve diğer telekomünikasyon firmalarının servislerine ek kapasite ve hat yedeklemesi gibi katkılar sunulabilecek.

BURSA’DAN GEÇİYOR

SOCAR Fiber Ağı, Türkiye’nin doğu sınırında Ardahan’dan başlayacak, batı sınırında Edirne’de sonlanacak. Ağ; Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne olmak üzere 20 il ve 67 ilçeden geçecek. Ağa, İstanbul üzerinden bağlantı yapılabilmesi de öngörülüyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X