Gaz Sızmalarının Önüne Geçebilmek İçin Bin Aileye Gaz Dedektörü Dağıtılıyor

Karbon monoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla Gaziantep’te bin aileye gaz dedektörü dağıtılıyor Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği(G…

Gaz Sızmalarının Önüne Geçebilmek İçin Bin Aileye Gaz Dedektörü Dağıtılıyor

Karbon monoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla Gaziantep’te bin aileye gaz dedektörü dağıtılıyor Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği(GAİMDER) tarafından kış aylarında karbonmonoksit gazından ölümlerin önüne geçmek amacıyla Şahinbey’de 500, Şehitkamil’de 500 olmak üzere toplam bin aileye gaz dedektörü dağıtılıyor. Kampanyanın Şehitkamil ayağında, 500 adet gaz dedektörü Çıksorut semtindeki Bedri İncetahtacı Sosyal Tesislerindeki ev hanımlarına dağıtıldı. Dağıtım töreninde, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M.HayriÖzkeçeci, Sosyal İşler Müdürü Remzi Yılmaz, GAİMDER Başkanı İbrahim Apa ve Yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. İbrahim Apa ve üyeler programın sonunda, Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci’den sosyal tesislerde kursiyerlere verilen hizmetler hakkında bilgi aldı. Dağıtım öncesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personeli tarafından dedektörlerin teslim edildiği ev hanımlarına eğitim semineri verilerek, ’sessiz ölüm’ adı verilen kömür gazından zehirlenmelere karşı uyarılarda bulunuldu. ’ARTIK SESSİZ ÖLÜMLER OLMASIN’ GAİMDER Başkanı İbrahim Apa, sivil toplum kuruluşlarının asli vazifelerinden birisinin de şehrin sorunlarına duyarlı olmak ve çözüm üretmek olduğuna dikkat çekti. İbrahim Apa, zehirlenme vakalarının özellikle kış aylarında arttığını belirterek, “Bu tür acı olayların artık son olmasını istiyoruz. Vatandaşımızı bu konuda bilinçlendirmemiz gerekiyor. Belediyelerimiz ile bu konuda temasa geçerek ne yapabileceğimizi araştırdık. Belediyelerin sosyal tesislerinde yüzlerce ev hanımı kursiyer olduğu için, bu tesislerin hedef kitlemiz olabileceğine karar verdik. Alınması gereken tedbirler konusunda eğitim almalarını sağladık. Eğitim programına katılan ailelere de gaz dedektörlerini dağıttık. Şehitkamil ilçemizde 500 aileye ulaştık. 500 dedektörü daha önümüzdeki günlerde Şahinbey ilçemizdeki ailelere ulaştıracağız. Biz her ne kadar inşaat sektörüne hizmet eden bir dernek olsak ta, GAİMDER olarak bu tür toplumsal kampanyaların içerisinde olmayı görev ve sorumluluk olarak kabul ediyoruz. Karbon monoksit gazından ölümleri ne kadar azaltabilirsek, kendimizi o kadar mutlu sayacağız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X