Gazi’de kıran kırana

Orhangazi’de düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı heyecana sahne oldu. Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından düzenlenen ve Fetih Tırmanma Yarışları adıyla organize edilen etkinlikte kürsü sahiplerini buldu.

Gazi’de kıran kırana

NEVZAT OKUMUŞ

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Orhangazi’de yapıldı. Hamzalı yolunda “Fetih Tırmanma Yarışları” adıyla organize edilen ve 30 sporcunun yarıştığı etkinlikte, 5,25 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 3 çıkış koşuldu. Çekişmeli geçen yarışlarda Kategori 1’de Engin Apaydın birinci, Kaan Kara ikinci ve Ramazan Ekiz üçüncü oldu. Kategori 2’de Hakan Ertarman birinci, Murat Soyçopur ikinci, Kemal Gamgam üçüncülük elde etti.

İKİNCİ AYAK AFYON’DA

Antalya’dan katılan Okan Tanrıverdi’nin ilk sırada yer aldığı Kategori 3’te ise Erdal Etyemez ikinci, Yasin Güleç üçüncü oldu. Kategori 4’te Efe Albağlar birinci, Cem Yudulmaz ikinci, Erkan Yanıkoğlu üçüncü sırada yer aldı. Mahalli klasmanda ise Kategori 1’de İlker Tecimoğlu, Kategori 2’de Salih Uzunorman, Kategori 3’te Burak Akın ve Kategori 4’te de Seçkin Sert rakiplerini geride bıraktı. Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci ayağı, 27-28 Mayıs’ta Afyonkarahisar’da düzenlenecek.

Yarışların ardından Kaymakam Yalçın Yılmaz ve Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın katıldığı törende dereceye giren sporculara kupaları verildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X