Gece uçuşlu ambulans helikopterler geliyor

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Dünya Gazeteciler Günü” dolayısıyla Ankara ve İstanbul’da görev yapan sağlık muhabirleriyle Bursa’da bir araya geldi.

Gece uçuşlu ambulans helikopterler geliyor

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, artan grip vakaları ve grip aşılarıyla ilgili olarak, gribin virüslerin etken olduğu bir hafta 10 gün kadar süren, bünye direnciyle paralel seyreden bir viral enfeksiyon olduğunu hatırlattı. 

Grip aşısının kimlere uygulanması gerektiği konusunda bilgi veren Bakan Müezzinoğlu, “Özellikle 78 milyon ülke insanımız adına  ‘grip aşısı yaptırın’ diye bir cümleyi Sağlık Bakanı olarak söylemiyorum. Sağlıklı bireylerin, yetişkin bireylerin hiç birine grip aşısını tavsiye etmiyoruz ama kronik hastalığı olan, immün sistemi zayıf olan, farklı kronik rahatsızlıkları dolayısıyla ilaç kullanan hastalarımız açısından hekimine danışarak grip aşısı yaptırmasında yarar vardır, tavsiye ederiz” diye konuştu.

“Gece uçuşlu ambulans helikopter”

Acil hizmetlerde yaptıkları çalışmaları da anlatan Müezzinoğlu, Türkiye’nin dünyanın en ileri ülkeleriyle yarışır durumda olduğunu belirterek, “Şimdi artık gece uçuşlu ambulans helikopterlerimizi de bu bir hafta içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Gece uçuşlu ambulanslarımızın da Bursa ve Çanakkale’den ilk pilot uygulamasına başlayacağız. Sonra bir 6 ay sonra Türkiye geneline nasıl planlayacağız onu ilk 6 aylık gözlemden sonra değerlendireceğiz. nisan, mayıs aylarında” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X