Geleceğin aşçılarından ‘güvenli gıda’ için ilk adım

Muradiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümünden 8 gönüllü öğrenci, İngilizce öğretmenleri Evrim Parlak Dinç rehberliğinde, ‘İçinde Ne Var?’ adlı eTwinning projesini gerçekleştirdi.

Geleceğin aşçılarından ‘güvenli gıda’ için ilk adım

Ankara, Balıkesir, Kocaeli ve Konya’dan 6 öğretmen ve 45 öğrencinin bir araya gelerek hayata geçirdiği proje kapsamında; yaratıcı ve yenilikçi etkinlikler yapan öğrenciler, güvenli gıda seçimi konusunda bilinçlendi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren okulun İngilizce Öğretmeni Evrim Parlak Dinç, “Her gün tükettiğimiz paketli gıdaların içinde ne var? İçlerindeki katkı maddeleri vücudumuzda nasıl bir etki bırakıyor? Paketli gıdalar olmadan yaşayamaz mıyız? İşte bu sorulardan yola çıkarak böyle bir proje hazırladık.

Öğrenciler bu proje sayesinde gıda etiketi okumayı öğrendi. Gıdaların besin değerleri hakkında bilgi sahibi olurken, küresel dünyanın beslenme alışkanlıkları üzerindeki etkilerine dair farkındalığa ulaştı.

Tüketim alışkanlıklarının oluşmasında ve gıda tercihinde psikolojik nedenleri araştıran öğrencilerimiz gıdaların insan sağlığı üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini öğrendi. Aynı zamanda uzaktan eğitim sürecinde yürüttüğümüz bu proje aracılığıyla birçok web2 aracıyla da tanışmış oldular. Öğrencilerimiz, edindikleri bu bilgilerden yola çıkarak, çizgi roman, afiş, videolar, hatta bir çikolata tasarladılar ve geleceğin aşçıları olma yolunda ilk adımı attılar” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X