Geleceğin cimnastikçileri Nilüfer’de yetişiyor

Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’de ilk olan Beşevler Cimnastik Salonu geleceğin milli sporcularına kucak açtı. 450 kişinin temel cimnastik eğitimi aldığı salonda lisanslı sporcular da şampiyonalara hazırlanıyor.

Geleceğin cimnastikçileri Nilüfer’de yetişiyor

Nilüfer Belediyesi’nin kente kazandırdığı Türkiye’nin ilk cimnastik salonunu olan Beşevler Cimnastik Salonu, göz kamaştırıyor. Sadece cimnastik sporuna ayrılan ilk salon olma özelliği taşıyan tesise ilgi de oldukça fazla. 6 bin 500 metrekare kapalı alana sahip binanın bin 100 metrekarelik ana salonu, uluslararası yarışma ve etkinliklere ev sahipliği yapabilecek özellikte. tesiste 320 kişi seyirci kapasiteli ana salonun yanı sıra, judo, eskrim, güreş, karate salonu, biri büyük ve biri küçük iki aerobik salonu, fitness salonu ile tüm sporcu ve seyircilerin kullanabileceği kafeterya da bulunuyor. 

EĞİTİMLER BAŞLADI

Türkiye’ye örnek olan salonda, geleceğin milli sporcuları da çalışmaya başladı. 4-12 yaş arası grupların yer aldığı cimnastik temel eğitim çalışmalarına 450 kişi katılıyor. Cimnastik Milli Takım Antrenörü ve Nilüfer Belediyesi Cimnastik Okulu Koordinatörü Tuncay Dalgıç’ın eğitmenliğinde çalışan sporcular, önümüzdeki aylarda yapılacak artistik cimnastik ve kulüplerarası şampiyonalara hazırlanıyorlar. Bu müsabakalarda dereceye girecek sporcular Milli Takım’da yer alarak mayıs ayında Yunanistan’da yapılacak şampiyonada Türkiye’yi temsil edecek.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X