Gelecek müzikle huzur bulacak

Devlet sanatçısı ünvanlı dünyaca ünlü piyanist ikizler Güher ve Süher Pekinel, gelecek neslin ancak verilecek nitelikli müzik eğitimi sayesinde dünyayı güzelleştirebileceklerini savunuyor.

Gelecek müzikle huzur bulacak

ÇARE ÖĞRETMENLERİ GELİŞTİRMEKTE

Piyanonun dünyaca ünlü Türk sanatçıları Güher ve Süher Pekinel kardeşler, Olay Çekirge’ye samimi açıklamalarda bulundular. Türkiye’de klasik müziğin gelişmesi için 10 yıldır çeşitli eğitim projelerine imza atan Pekinel kardeşler, ‘Gençlerin müzik eğitimi konusunda arzu ettiklerimizi başarabilirsek; geleceğin müzikle daha huzurlu olacağına inanıyoruz. Projemiz şu an 6 ile yayıldı. 30 öğretmene 800 saatin üzerinde ders vermek amacımız. Hocalar bilgilerini daha derinleştirerek, minik öğrencilere öğretiyorlar. Çare önce öğretmenlerimizi geliştirmekte’ dedi. 

SANAT HERKESİ BİRLEŞTİRİR…

Müzik eğitiminin insan hayatına etki eden en önemli unsurlardan biri olduğuna değinen Güher ve Süher Pekinel, bu bilinci yaymaya çalıştıklarını söylediler. Bunun için Milli Eğitm bakanlığı ile bir anlaşma yapan Pekineller, ‘Müzik herkesin anlaşabileceği bir dil. Sanat herkesi birleştiren bir ortamdır. Sanatsal yönü ağırlıklı olan siyasetçiler, insancıl politikalar üretir. Dolayısıyla çocukluğundan itibaren müzikle ilgilenen biri bize daha güzel bir dünya sunabilir’ dedi.

Pekinel kardeşler, Ünal Özbay’ın sorularını yanıtladı. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X