Gelen fatura şaşkına çevirdi

Antalya’da 15 yıldır sabit telefon kullanan esnaf Gökhan Yıldız, Türk Telekom abonesiyken gelen telefonla, başka bir telekomünikasyon şirketine geçişinin sağlandığını ve numarasından 1 ayda 400’e yakın arama yapıldığını belirterek şikayetçi oldu.

Gelen fatura şaşkına çevirdi

Gıda şirketi bulunan Gökhan Yıldız, 2 ay önce telefondan arandığını belirterek, “Türk Telekom olarak algıladığım bir telekomünikasyon yetkilisi telefonda benden bazı teyitler istedi. Ben de müşteri yoğunluğundan, görüşmenin bir an önce bitmesi için söylenenlerin tümüne ‘Evet’ yanıtı verdim. 45 gün sonra adresime postayla adı geçen telekomünikasyon şirketi ile sözde yaptığım anlaşmanın belgeleri ve görüşmelerimizin dökümü geldi. Ben işyerimi saat 22.00 sıralarında kapattığım halde ve ofisimde faks olmamasına karşın, dökümlerde bazıları gece yarıları olmak üzere şehir içi ve şehir dışı numaralara faks çektiğim görülüyordu. Bunu sormak için Türk Telekom’a gittiğimde ikinci kez şoke oldum” dedi.

SAHTE İMZA KULLANILMIŞ

Türk Telekom görevlisinin geçen ay itibarı ile kendi aboneleri olmadığını, belgelerde adı geçen telekomünikasyon firması ile sözleşme imzaladıklarını söylediğini aktaran Gökhan Yıldız, “Türk Telekom görevlisinin uyarısı ile telekomünikasyon firması ile sözde yapmış olduğum anlaşmada benim yerime imza atıldığını fark ettim. Kimlik bilgilerimin yer aldığı Sabit Telefon Hizmet Talep Formu’nda adımın üstüne sahte imza atılmış. Üstelik yapmadığım görüşmeler nedeniyle de bana 600 TL civarında bir faturanın da geleceğini öğrendim. Bunun üzerine, sözleşmenin iptali için adı geçen telekomünikasyon firmasına faks geçtim. Ayrıca, hakkımı yasal olarak da arayacağım. Benim yerime birileri sahte form dolduruyor ve hattımın üzerinden farklı numaralara faks geçiyor. Bunun takipçisi olacağım” diye konuştu. 

BAŞKAN GÜNDÜZ: KAMU VE KİŞİYE ÖZEL SUÇ İŞLENMİŞTİR

Tüketiciler Birliği Derneği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, bu türlü olaylarla çok karşılaştıklarını belirterek, “Telefonla sözleşme yapılamaz. Bu vatandaşımızın imzasının taklit edilmesi kesinlikle dolandırıcılığa girer. Burada hem kamu, hem de kişiye işlenmiş suç vardır. Vatandaşlarımız bilmedikleri kurum ve kuruluşlarla telefonda konuşma yapmasın. Yüz yüze görüşme talep etsinler. Türkiye’de hukuk arayışı çok problemli. Yasalar tüketiciyi koruyor ama yasa uygulayıcılar bunu maalesef tüketici lehine kullanamıyor” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X