Gelir vergisi beyannamesi için büyük kolaylık

2016 yılı içinde (beyan verme sınırının üzerinde) kira geliri elde eden mükelleflerin, 31 Mart 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesini vermeleri gerekiyor.

Gelir vergisi beyannamesi için büyük kolaylık

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, yıllık gelir vergisi beyannamesinde son günün 31 Mart 2017 Cuma olduğu vurgulanarak şu bilgiler verildi:

”İhsaniye ve Ataevler hizmet binalarımızda mükellefiyeti bulunan mükelleflerimiz beyannamelerini bağlı oldukları vergi dairelerince elden ya da elektronik ortamda verebilirler. Mükelleflerimiz için ulaşımı daha kolay olan yerlerde hizmete açmış olduğumuz Kent Meydanı AVM, Zafer Plaza, Erikli Onur AVM ve Korupark AVM içinde yer alan Beyan Kabul Masaları’nda görevli personelimizce, Heykel Hizmet Binamızda hizmet vermeye devam eden Beyan Kabul Masalarınca da bu beyanlar kabul edilmektedir.”

ENGELLİ VE YAŞLIYA ÖZEL HİZMET

Kira geliri elde eden 60 yaşını doldurmuş mükellefler ile engelliliği veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gidemeyecek durumda olan mükelleflerin Vergi İletişim Merkezini (444 0 189) arayarak randevu talep etmeleri halinde adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olunacağı vurgulanan açıklamada, ”Ayrıca Yaşlı ve Engelli Mükelleflerimizin sıkıntısız bir şekilde beyanlarını verebilmeleri amacıyla İhsaniye ve Ataevler Hizmet Binalarımızın giriş katlarında Beyan Kabul Masası da oluşturulmuştur” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X