Gemlik Belediyesi konut çalışmalarına başladı

Gemlik Cihatlı Mahallesi mevkiine yapılacak olan 970 konutluk toplu konut projesi çalışmalarının yol inşaatı kısmı başladı.

Gemlik Belediyesi konut çalışmalarına başladı
HABERİ PAYLAŞ

CEMAL KIRGIZ

 

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, 16 Ekim tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Gemlik Belediyesi’ne devrolan 150 bin metrekarelik alanda proje çalışmalarının tamamlandığını vurguladı. 5 bin kişilik modern mahalle için ilk adımı attıklarını ifade eden Refik Yılmaz, mahallenin yol oluşturma çalışmalarına start verdiklerini söyledi.

Proje üzerinde açıklamalarda bulunan Refik Yılmaz, yapım ihalesinin tamamlanmasıyla 2016 yılı içinde temel atılacağını müjdeledi. Gemlik’in 10 bin konuta ihtiyacı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, bunun bin konutluk ilk bölümünü Gemlik Belediyesi’nin yapacağını kaydetti.

5 BİN KİŞİLİK MAHALLE

Cihatlı Mahallesi mevkiinde, deprem riskine yönelik, okulu, sosyal tesisleri, camisi, spor tesisleri, yolları ve yeşil alanı olan 5 bin kişilik modern bir mahalle oluşturacaklarını vurgulayan Refik Yılmaz, 970 konutun yüzde onunu evi olmayan emeklilere, geri kalanını da evi olmayanlarla, hasarlı evlerini takas ettirmek isteyenlere verileceğini dile getirdi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X