Gemlik bütçesi 140 milyon lira

Gemlik Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi Meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edildi. Bütçe 139 milyon 961 bin Türk lirası olarak onaylandı.

Gemlik bütçesi 140 milyon lira
HABERİ PAYLAŞ

Gemlik Belediye Meclisi’nin ekim ayı olağan toplantısı 3. oturumu dün Ömer Kahraman hizmet binasında gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın başkanlık ettiği oturumda belediyenin 2020 yılı performans programı ile gelir gider bütçesi oylandı. Gemlik Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi 139 milyon 961 bin TL olarak, bütün parti gruplarının desteğiyle kabul edildi.

Toplantıda konuşan siyasi partilerin grup sözcüleri oybirliğiyle onaylanan bütçeyi yorumladı. Başkan Sertaslan, yapıcı muhalefetlerinden dolayı diğer partilere teşekkür ederek, daire müdürlerinin tüm kalemler üzerinde ayrıntılı şekilde çalıştıklarını ve mâliyet hesaplarında gerçekçi rakamlar elde etmeye özen gösterdiklerini söyledi. Sertaslan, şöyle konuştu: ‘‘Allah beni mahcup etmesin, ben de sizleri mahcup etmeyeceğim. Bütçe yapım tekniğini ben bilmem. Ben kulaktan bağlama çalarım, ud çalarım. Notayı arkadaşlarımız biliyor. Şu şarkıyı notaya dökün dedim döktüler. Aynı ses çıkmazsa hesabını sorarız. Çıkacak eminim. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür eder, bütçemizin ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını dilerim.”

ÖNCELİKLER ANKETLE BELİRLENDİ…

Bütçede ağırlık verilen çalışmaların Temmuz ayında yapılan anketle belirlendiğini dile getiren Sertaslan, şunları kaydetti: ‘‘Ankette, seçimlerden önce hemşerilerimize anlattığımız altmıştan fazla projeye bir bakın, bunlardan hangilerini yaparsak memnun olursunuz diye sorduk. Anketi yaklaşık 4 bin kişiyle gerçekleştirdik. İlk yirmi proje içinde iki tane inşaat çalışması çıktı. Biri kreş, diğeri huzurevi. Bu memlekette yaşayan insanların yüzde 92,8’i engelli değil. Birinci çıkan engelsiz taksi oldu. Çocuklara kırtasiye malzemesi konusuna gelirsek, bu memlekette herkesin kırtasiye malzemesine ihtiyacı var mı? Ama 2 çocuğu mutlu ederiz düşüncesi destek gördü. En yüksek seviyede beğeni kazanan çalışmalardan biri oldu. Bir diğeri huzurevi. Sağlıklı da olsa yaşı ilerlemiş insanlar için eşini kaybetmesi küçük kıyamettir. Bunun bilincinde ve buna yatırım yapılması konusunda kanaatini gösteriyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X