Gemlik Hukuk Fakültesi Görükle’ye geliyor

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Gemlik’te bulunan Hukuk Fakültesi’nin Görükle’deki ana kampusa taşınacağını söyledi. Ulcay, “Hukuk Fakültesi’nin yeni binası için ilk kazmayı 2016 yılında vuracağız. 2018 yılında hukuk öğrencileri Gö

Gemlik Hukuk Fakültesi Görükle’ye geliyor

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Hukuk Fakültesi yönetimi ve öğrencileri ile bir araya geldi.

 

Gemlik Asım Kocabıyık Kampusu’nu ziyaret eden Rektör Ulcay, burada öğrencilere Görükle kampusu içinde  yeni bina yapacakları müjdesini verdi. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan Şenyüz ve yöneticiler ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, daha sonra öğrencilerle buluştu.

Öğrenciler ile yaptığı toplantıda Rektör olduğu ilk günden bu yana kendisine Hukuk Fakültesi’nin taşınması için yoğun bir talep geldiğini aktaran Ulcay, rektör olmadan önce Hukuk Fakültesi’ni kampus içine taşıma sözü verdiklerini açıkladı.

 

Sadece Hukuk Fakültesi’ni değil, tüm fakülteleri Görükle kampusu içerisinde toplamak istediklerini söyleyen Ulcay, “Uludağ Üniversitesi, çok büyük bir kampüse sahip. Fakültelerin tamamının kampus içerisinde olması gerektiğini söyledim. Göreve geldikten sonra üniversitenin stratejik planını değiştirme hakkına sahip oluyorsunuz. Bir tek İnegöl İşletme Fakültesi’ni kampusa getirme şansımız yok. Çünkü İnegöl için yapılmış. Kanunen İnegöl’den taşıma yetkimiz yok. Onun dışında tüm fakültelerin Görükle yerleşkemize taşınmasını stratejik planımıza koyduk, onaylattık. Daha sonra 2016 yılının bütçesini çalışırken yaptığımız bu değişiklikler için devletten bütçe istedik. O bütçe geldi. Şimdi artık yeni yer için plan ve proje aşamasındayız. 2016 yılında kazmayı vuracağız. 2018 yılına kadar devletin bize verdiği bütçe ile bitirmeyi planlıyoruz. Ancak bir hayırsever işadamımız çıkar bu giderleri ben karşılamak istiyorum derse o zaman çok daha erken bitirme şansımız olur. Bu konuda işadamlarımız ile görüşmeler yapılıyor. İnşallah bir hayırsever çıkar ise Hukuk Fakültesi’ni çok daha erken bitirebiliriz” diye konuştu.

HUKUK FAKÜLTESİ’NİN YERİNE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ

Gelecek yıl sadece Hukuk Fakültesi’nin inşaatına başlamakla kalmayacaklarını vurgulayan Rektör Yusuf Ulcay, 3 farklı projenin daha temelini atacaklarının altını çizerek, “Kampus içerisindeki merkezi dersliklerin ve laboratuarların yapılmasını, Çocuk Hastanesi’nin yapılmasını ve Rektörlük olarak kullandığımız Tıp Fakültesi Dekanlığı binasının da yıkılıp yeniden inşa edilmesini istiyoruz. Bu dördünün 2016 yılından itibaren projeleri ve planları bitirilecek ve ihaleye çıkarılacak. 2016 yılında mutlaka temellerini atacağız. 2018 yılından önce bitirmeye çalışacağız. Bugün Hukuk Fakültesi’ne yeni başlayan arkadaşlarımız son sınıfa geldiklerinde Görükle yerleşkesindeki yeni fakülte binasında eğitimine devam edecek. Gemlik’in de boş kalmaması lazım. Hukuk Fakültesi’ni buradan aldıktan sonra hemen denizcilik yüksekokulu, eğer kanunen çevirebilirsek belki Denizcilik Fakültesi’ni buraya yerleştirmek istiyoruz. Öğrencilerini de hemen almaya başlayarak en azından öğrenci sirkülasyonunun devam etmesini sağlayabiliriz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X