Gemlik’te metruk binalara yıkım

Gemlik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, tehlike arz eden metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Gemlik’te metruk binalara yıkım
HABERİ PAYLAŞ

Bir yandan kaçak yapılarla mücadele  eden ekipler, diğer yandan atıl durumda bırakılmış, tehlike saçan metruk binaların da yıkımını gerçekleştiriyor. Yıkım ekipleri belediye encümeni kararı sonrasında harekete geçerek, tespit edilen ve tehlike saçan metruk binaların yıkımını gerçekleştiriyor. Ekiplerin son iki yıl içinde 300’e yakın metruk bina yıkımını gerçekleştirdiği belirtildi.

Tespit edilen binaların birçoğunun kamulaştırıldığını, başta yeşil alan olmak üzere, çiçeklendirme ve yeniden yapılandırma çalışmalarının yapılacağını belirten Gemlik Belediye Başkanı Yılmaz, “Bir yandan modern Gemlik’i inşa etmek için ciddi çalışmalar yürütürken, diğer yandan da kötü görüntüleri tek tek ortadan kaldırıyoruz. Bazı mahallelerde sahipleri tarafından terkedilmiş, içerisinde kimsenin oturmadığı, bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tutmuş pek çok bina bulunuyor. Dolayısıyla, insanlarımızın yaşadığı bölgelerde yıkılma tehlikesi bulunduğu için, can ve mal güvenliği açısından ciddi tehlike arz ediyor. Gemlik Belediyesi olarak bu tür binaları yıkarak, kent estetiğine uygun alanları ilçeye kazandırıyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X