Gemlik’te riskli binalara yıkım

Gemlik’te riskli bina olduğu gerekçesiyle daha önce boşaltılan bir apartman, belediye ekiplerince yıkıldı.

Gemlik’te riskli binalara yıkım
HABERİ PAYLAŞ

CEMAL KIRGIZ

Gemlik Eşref Dinçer Mahallesi eski Pazar Caddesi’nde bulunan ve riskli bina statüsünde olduğu için yaklaşık 3 ay önce boşaltılan bir apartman, belediye ekiplerince güvenlik önlemleri altında yıkıldı. 

Gemlik Belediyesi ekipleri böylelikle son bir yıl içinde dördüncü riskli binanın yıkımını tamamladı. 

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçede 1980’li yıllarda ve öncesinde deniz kumu ile yapılmış çok sayıda bina olduğunu ifade etti. Apartman sakinlerinin yaptığı müracaat sonrası yapılan tetkiklerde binanın soluna doğru 30-40 santim yattığının belirlendiğini anlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hem apartmanda oturanlar açısından hem de çevre apartman ve dükkânlar açısından riskli bulunan binanın yıkımının başarıyla tamamlandığını söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, kaçak binalar ve metruk binaların yıkım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, deprem riskli ve hasarlı binaların yıkımlarının da devam edeceğini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X