Gemlik’te tabela tartışması

Gemlik’in girişinde yıllardır duran ve üzerinde ünlü şair Orhan Veli’nin ‘Gemlik’e doğru denizi göreceksin sakın şaşırma’ dizelerinin yer aldığı tabelanın yenilenmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

Gemlik’te tabela tartışması
HABERİ PAYLAŞ

Boyanıp temizlenen tabelaya Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın fotoğrafının konulması ve Orhan Veli’nin isminin küçük yazılması ilçede tepkilere neden oldu. Gemlik Belediye Meclisi’nde konuyu gündeme taşıyan muhalefet temsilcileri, uygulamaya sert tepki gösterirken, Başkan Yılmaz, kendi bilgisi olmadan resminin konulduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta tabelada Başkan Yılmaz’ın resmi tahrif edilince üzerine branda çekilerek kapatıldı. Refik Yılmaz, tabelanın yenileneceğini ve üzerine ‘Zeytinin başkentine hoşgeldiniz’ yazılacağını bildirdi. Ancak, önceki gün tabelanın üzerindeki branda kalktı ve değiştirilmeden aynen konulduğu görüldü. Şimdi Gemlik’te büyük tepkilere neden olan tabelanın aynı mı kalacağı yoksa Başkan Yılmaz’ın dediği gibi değiştirileceği mi merakla bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X