Gemlik’ten Dağıstan’a zeytin dalı

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Dağıstan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı eski Başdanışmanlarından Omar Hoca ile birlikte Milletvekili Tavlu Kazakbiev’i makamında ağırladı.

Gemlik’ten Dağıstan’a zeytin dalı

CEMAL KIRGIZ

 

Gemlik Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Sanatçı Aslan Aslanbekov’un da yer aldığı ziyarette, iki ülke arasında var olan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin Gemlik’te organize edilen 1. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali ile ticari boyuta da geçmesi konusunda prensip anlaşmasına varıldı.

 

Gemlik’te festival için gelen 16 ülkeden çok sayıda misafiri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden  Belediye Başkanı Refik Yılmaz dünyanın en kaliteli ve lezzetli zeytini olan Gemlik Zeytininin de yeni pazarlara açılması konusunun da bu festivalin ana temalarından birisi olduğunu söyledi.

 

Gemlik’te bulunmaktan ve gördükleri misafirperverlikten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Dağıstan’lı Milletvekili Tavlu Kazakbiev de, Dağıstan ile Gemlik arasındaki dostluk ilişkilerinin zeytin ve zeytinyağı ticareti ile pekiştirileceğini kaydetti. Kazakbiev, Gemlik Zeytininin uluslararası piyasadaki bir başka merkezinin de Dağıstan’da olacağını sözlerine ekledi. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X