Girit Mahallesi 2. etap projesi başladı

Mudanya Belediyesi’nce hazırlanan Girit Mahallesi ve Mütareke Meydanı 2. etap projesinin inşaatına başlandı.

Girit Mahallesi 2. etap projesi başladı

Girit Mahallesi adıyla anılan Mütareke, Şükrüçavuş, Halitpaşa mahalleleri ile 12 Eylül, Fevzipaşa, Mustafakemalşa caddeleri ve bağlantılı sokaklarında yol üstü zemin kaplama projesi başladı.

Mudanya’nın anayasası olarak hazırlanan turizm master planına göre ilçenin tarihî değerlerinin korunacağını vurgulayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 2. Etap çalışmalarının tarihi yapılarla bütünlük sağlayacağını söyledi.

“Bölge turizmine hizmet eden bir görünüme kavuşacak”

Girit Mahallesinin korunması ve sağlıklaştırılmasının devamı maksadıyla hazırlanan projeye ilişkin bilgi veren Mudanya Hayri Türkyılmaz, “Meydanın kalbi olan İsmet İnönü Parkı, Mütareke Meydanı yenileme çalışmalarını 1. etap projesi kapsamında tamamlamıştık. Girit, aynı zamanda yoğun olarak turizm ve ticaret fonksiyonlarının bulunduğu bir çekim merkezi. İhalenin ardından tarihi ve kentsel sit alanlarına sahip turizm değerlerinden Şükrüçavuş, Mütareke ve Halitpaşa mahallelerinde; bölgenin korunması ve sağlıklaştırılması sağlanacak. Proje kapsamında yaklaşık 27 bin 500 metrekare doğal granit taş ve bazalt zemin kaplaması yapılacak. Uygulama sonrasında bölge turizmine hizmet eden bir görünüme kavuşacak” ifadelerini kullandı.

İHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X