Gökçek`e yumurta davasında karar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek`e, kürtajla ilgili açıklamaları nedeniyle yumurta atan 2 kadın, 2 yıl 7 ay 20`şer gün hapis ve 500`er lira adli para cezasına çarptırıldı. Sanıklara verilen hapis cezası ertelendi.

Gökçek`e yumurta davasında karar
Ankara 24. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanıklar Neslihan Uyanık ve Nebiye Merttürk ile tarafların avukatları katıldı. Cumhuriyet Savcısı İhsan Altuğ, daha önce verilen ve sanıkların ‘tehdit’, ‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından cezalandırılmasına ilişkin esas hakkında görüşe katıldığını belirterek ‘mala zarar verme’ suçunun TCK’nın ‘olası kasta’ ilişkin hükmüyle birlikte değerlendirilmesini istedi. Sanık avukatları, müvekkillerinin beraatlarını talep etti.
 
CEZALAR ERTELENDİ
 
Hakim Şahin Kurt, sanıkların ‘tehdit’ suçundan 1 yıl 8’er ay, ‘kamu görevlisine alenen hakaret’ suçundan ise 11 ay 20’şer gün olmak üzere toplam 2 yıl 7 ay 20’şer gün hapse mahkum edildiğini, ‘pişmanlıkları ve yeniden suç işlemeyecekleri hususunda kanaat oluştuğu’ gerekçesiyle bu cezalarının ertelendiğini açıkladı. Kurt, sanıklara ‘olası kasıt altında mala zarar vermeye teşebbüs’ suçundan da 25’er gün karşılığı 500’er lira adli para cezası verildiğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X